Trabant 601 Szymona

Moderator: Mod Team

Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Dużo osób robi to na "szybciora" i twierdzi, że tak wystarczy. Spotkałem się też ze zdaniem, żeby pomalować go całego tzn. za jednym zamachem u lakiernika i nie dzielić tego na etapy. Ale po pierwsze grzechem by było nie wykorzystać tego, iż był on całkiem rozebrany, a po drugie mam satysfakcję że pomalowałem sobie to sam. Zresztą wcale nie tak łatwo pomalować dokładnie wszystkie płaszczyzny, zagięcia, zakamarki znajdujące się pod maską, Ci, którzy z was malowali sami wiedzą najlepiej. Z wózkiem, albo skrzynią, czy np pompą hamulcową, czy innymi pierdołami w komorze silnika to mega wyzwanie, które i tak nie wyjdzie dokładnie.

[ Dodano: 2016-01-12, 21:33 ]
Od dłuższego czasu chciałem was zapytać i dzisiaj mi się przypomniało. Moje pytanie dotyczy atrap, metalowa a z duroplastu. W aktualnym Trabim mam duro, ale by było gdybym ją oddał do piaskowania razem z Trabantem hahaha to bym się zdziwił!!!! A kolega od piaskowania dopiero.
Szukałem w wyszukiwarce ale nie znalazłem, od czego zależy od rocznika od modelu. Pytam z ciekawości bo w moim pierwszym Trabancie rok 87, jak i w Trabantach od znajomych są metalowe.
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Racja, przygotowanie i polakierowanie komory silnika to niełatwa sprawa.
Co do atrap mogę dodać, że były nawet z nierdzewki :D
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Post autor: borekWLKP »

Nie było mnie przez jakiś czas na tym forum a tu takie coś - ekstra.
Jestem pod wielkim podziwem za solidność wykonywanych prac oraz staranność.
Pozdrawiam N. Borek.
Zapraszam Cię na moją stronę na fb: https://www.facebook.com/trabant.601.deluxe.blue.borek
oraz do zobaczenia na zlotach.
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Witam po dłuższej przerwie. Cieszę się, że niektórym forumowiczom podoba się sposób pracy. Korzystając z wolnego wieczoru kilka kolejnych fotek.

Zapodkładowane, wyszlifowane i odtłuszczone wnętrze:
Obrazek

Oraz pomalowane wnętrze:
Obrazek

[ Dodano: 2016-02-02, 22:56 ]
Komora silnika i maska :-)
Obrazek
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Ładnie :) Kiedy lakierujesz budę?
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Witam, tak jak na pierwszej stronie pisałem, buda jest już pomalowana, zdjęcia po prostu wrzucam chronologicznie w ramach wolnego czasu. Trabi aktualnie stoi z założonymi szybami: przednią, tylną oraz tylnymi bocznymi i czeka na dalsze prace ;-)

Tutaj fotka trabika od kolegi, po regulacjach gaźnika zapłonu i wymianie alternatora
Obrazek

I takie sobie oto oświetlenie ;)
Obrazek

Spasowanie zderzaka przód przed wyjazdem do lakiernika:
Obrazek

oraz zderzaka tył:
Obrazek

A tutaj Trabi już w podkładzie:
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekW
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-09, 22:23
Lokalizacja: Luboń k.Poznania
Kontaktowanie:

Post autor: PiotrekW »

Bardzo fajny pomysł na podświetlenie sufitu! I sufit tez spoko :D

Dozujesz zdjęcia, czekam na kolejne, bo ciekawy jestem kolejnych etapów remontu.
bocian1981
Posty: 118
Rejestracja: 2012-01-12, 06:44
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: bocian1981 »

To ja się może też na regulację do Ciebie wybiorę
Powrót po wielu latach nieobecności :]
601 - 1989r
Qek Junior 1978 r.
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: J.J. »

z a j e b i s t a podsufitka!!!!!
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Ekstra podsufitka ! chyba u siebie zastosuje coś podobnego ;)
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Cieszę się że sie wam podoba. :) :)
Bocian telefon do mnie masz. Zresztą tak jak mówiliśmy czekam aż wpadniesz w jakiś dzień i zrobimy trabantowy garażowy dzień tak jak sie umawialiśmy;-)

[ Dodano: 2016-02-13, 23:24 ]
Oto Mój Trabi "Neptun" w finalnym lakierze
Obrazek

Uszczelki z klinem( w super stanie ) i kilka innych części dostałem od bardzo fajnego gościa, który kiedyś miał kilka trabików. Jest tylko jeden warunek, w zasadzie bardzo przyjemny, mam go po prostu odwiedzić Trabim jak będzie gotowy.
Obrazek

W moich zbiorach, które dostałem wraz z wehikułem, znalazły się nowe linki hamulca ręcznego, linka sprzęgła i guma pod wajchę z ręcznego
Obrazek

Oto zdjęcie pomalowanej rury akrylem przemysłowym i odblaski starego typu w aluminiowych ramkach ( będą polerowane )Obrazek

No i od tych zdjęć mogę powiedzieć że przedstawiają one już faktyczny stan i aktualny przebieg prac.

Jak to mawiali, kto nie smaruje, ten nie jedzie. No to będziemy smarrrrować.
Obrazek

Korzystając z wolnej soboty, spędziłem ją całą w garażu i oto efekty:
Obrazek

Zamontowana tylna pokrywa bagażnika, zawiasy, uszczelka i zamek.
Obrazek

Pod maskę wpadł 2 cylindrowy, całkowicie wyremontowany POTWÓR !!! :) ( jakoś mi się przykurzyła ta komora silnika, trzeba umyć.)
Obrazek

No i kompletny wydech
Obrazek

Obrazek

No to na tyle. Dalsze zdjęcia wraz z kolejnymi postępami w pracach ;)
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Gdzie kupowałeś przedni tłumik?
marek81
Posty: 16
Rejestracja: 2016-01-06, 21:13
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: marek81 »

No prosze troche czasu nie zaglądałem a tu takie zmiany. No elegancko działasz Szymon w temacie,sufit ekstra,kolor tak samo. Ale teraz już z górki robota pójdzie,choć detale też są czasochłonne ale na tym etapie co jesteś to już raczej przyjemność :-)
Jak bedziesz robił z Bocianem1981 dzień garażowo trabantowy to daj znać,jak będe mógł też podjade. :mrgreen:
JEST:
Jetta 2 Coupe 91"
Jetta 3 USA 97"
Trabant 601 88"
Syrena 105 76"
Fiat 126p 83"
Transit Laweta 86"-do usług
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Witam po dłuższej przerwie, w pobycie na forum jak i niestety w pracach przy Trabim. Jednak prace idą od 2 tyg pełną parą i plan jest taki żeby do końca maja Trabi wyjechał w pełnej okazałości. Oto kilka fotek z prac w tym tygodniu, i kolejne bede dodawał stopniowo. Pozdrawiam, niech Mixol bedzie z wami :-)

Wypolerowane listwy boczne
Obrazek

Prezent, troszke naruszony zębem czasu co dodaje mu uroku, ale kompletne wszystkie strony.
Obrazek

Zawiasy, udało mi się zdobyć nowe sztuki jeszcze w papierkach z napisem z PZ-motu
Obrazek

Deska doczekała się malowania, pozwoliła na to w końcu pogoda i temperatura, oto efekt ;)
Obrazek

Zamontowana z nową kremową obwódką wygląda jak dla mnie mega pozytywnie
Obrazek

Tyłek Trabiego nabiera kształtu :-). Klosze także udało mi się zdobyć fabrycznie nowe DDR, nigdy nie montowane ( przypadkiem znalezione, ale frajdę miałem jak małe dziecko gdy przyszedł czas do odpakowania paczki ) Nie mogę się tylko zdecydować czy założyć odblaski z aluminiową ramką czy te z ostatnich lat produkcji bez ramki. Może doradzicie ?? :-)
Obrazek
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Dobrze działasz :) Czekam na efekt końcowy, a odblaski wg mnie ładniejsze są te z aluminiowa obwódką ;)
Odpowiedz