Trabant 601 Szymona

Moderator: Mod Team

Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Wojciech pisze:not for sell ;)
Wojciech może jednak przemyślisz ??? tylko 4 sztuki haha ;-)
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

mam same nówki "na czarną godzinę" wiec wybacz ale nie pomogę. :)
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Wojciech spoko rozumiem :), niektóre części po prostu trzeba zachować

Tutaj efekt pracy mojej Żony

Obrazek

Oraz prawie skończony pierwszy element tapicerki, Alcantara połączona z ekoskórą:

Obrazek

No i oczywiście elektroniczna korekta licznika też była haha, powiem wam że z licznikiem z pojedynczym przebiegiem jest dużo mniej pracy ale też nie można się pogubić przy ustawianiu trybików, natomiast przy liczniku z dziennym przebiegiem konstrukcja przebiegu całkowitego została nieco zmieniona i dała mi bardziej w kość. ( 1km i 100 m ) kręcone na próbę.

Obrazek

Układ hamulcowy cały nowy, cylinderki, przewody gumowe i sztywne.
Obrazek

Obrazek

Już nie mogę doczekać się pierwszej jazdy swoim Trabim i pierwszego zlotu.
Awatar użytkownika
Spejson
Posty: 138
Rejestracja: 2015-09-01, 19:55
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Spejson »

Bardzo dobrze! Nareszcie doczekałem się czasów kiedy Trabanty są ratowane a nie profanowane.
Skąd brałeś trójnik do ukł. hamulcowego?
601s Deluxe '90
1.1 Universal '91
Niewiadow N126d
IFA HP-400
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Bardzo ładnie zrobiony remont, czekam na dalszy rozwój wydarzeń :) Apropos trójnika, to chyba na motirexie są :) W sklepach motoryzacyjnych tez powinni mieć.
Awatar użytkownika
Spejson
Posty: 138
Rejestracja: 2015-09-01, 19:55
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Spejson »

Z Motirexu nic nie biorę bo to węgierska lipa jest. Ostatnio co najwyżej zamówiłem nówki lampy do Polówki bo typ miał oryginały. Nawet spinki tapicerki powodują odstawanie boczków od karoserii. Ino trabantwelt.de
601s Deluxe '90
1.1 Universal '91
Niewiadow N126d
IFA HP-400
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Spejson pisze:Bardzo dobrze! Nareszcie doczekałem się czasów kiedy Trabanty są ratowane a nie profanowane.
Skąd brałeś trójnik do ukł. hamulcowego?
Trójnik oryginalny przepiaskowany, ale z tego co pamiętam nasza polska firma "WP" zajmująca się elementami takimi jak przewody hamulcowe, końcówki, zakuwarki itp. mają w swojej ofercie m.in, trójniki. Dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych.
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Motirex to ostateczność, ja trójnik kupiłem od gościa z olx jak i przewody.
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Dzięki Trabanciarz DDR, cieszy mnie to że sie podoba, Twój również odbudowany porządnie od podstaw. Tak jak rozmawialiśmy przez telefon parę miesięcy temu( miałem pytania odnośnie tej masy uszczelniającej) staram się robić to naprawdę dokładnie.
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

A więc to z Tobą rozmawiałem :D Muszę przyznać, że mam u siebie parę niedociągnięć, ale cóż, niedoświadczenie.;p Tapicerkę sam robiłeś?
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Tapicerka to dzieło Ojca ( i maszyny SINGER :) ), powiem że efekty już przerosły moje oczekiwania, jeśli chodzi o siedzenia i tylną kanapę, bo boczki drzwi i tylne jeszcze nie zostały zrobione. Zdjęcia tapicerki dodam jak będzie gotowy komplecik.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Spejson pisze:Skąd brałeś trójnik do ukł. hamulcowego?
Trójnik dostaniesz u mar-guta(allegro).

Na trabantwelt przypadkiem też nie mają węgierskich specjałów?
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Polecam Mar-Guta, kupowałem od niego komplet części do silnika. Tak na Trabantwelt.de też zdarzaką się handmade'y...
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Dobra, czas na kolejne fotki z REAKTYWACJI TRABIEGO !!! ;)

Komora silnika nie wymagała dużo prac metaloplastycznych, jedynie koło kielicha jest wstawka, i na nadkolu gdzie wchodzi róg akumulatora, na to poszedł epoksyd, potem szpachla w ilosci jak najmniejszej
Obrazek

Następnie wszystko zostało zmatowane, oczyszczone i odtłuszczone ( zmywaczem silikonowym)pod pokład akrylowy, który także został zmatowany, oczyszczony i przemyty w/w silikonem i malowanko kolorem.

Obrazek

I tutaj mam największy kłopot bo jak robię zdjęcie czy to aparatem czy telefonami (próbowałem kilkoma) to zawsze wychodzi niebieski, granatowy, lub błękitnawy. A jest to oryginalny NEPTUNBLAU.

Malowanie komory miało na celu postawienie Trabiego na 4 kołach i opcję wjazdu na lawete do kolegi lakiernika.

Obrazek

Nie chcę żeby ktoś stwierdził że się wymądrzam, ale nie uznaje malowania z zamontowanymi jakimikolwiek elementami pod maską. Jak restaurować to lepiej rok dwa itd. dłużej ale porządnie.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Szymonc83r pisze:Nie chcę żeby ktoś stwierdził że się wymądrzam, ale nie uznaje malowania z zamontowanymi jakimikolwiek elementami pod maską. Jak restaurować to lepiej rok dwa itd. dłużej ale porządnie.
Skąd myśl że ktoś by się mógł do tego przyczepić?:)
Odpowiedz