Namiary na mechanika (garaż) znającego się na Trabancie

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
el wiktorro
Posty: 125
Rejestracja: 2011-05-05, 20:25
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: el wiktorro »

Jeśli chodzi ci o typowy warsztat to w Bielsku jest kumak, albo w Dąbrowie G. też chyba jest jakiś warsztat który reklamuje się ze naprawiają trabanty...z tym że o tym słyszałem kilka złych opinii. Chyba że ktoś z trabanciarzy pomoże
Zielona plastikowa torpeda 353 w remoncie
Wartburg 353
Isoko Schmiedefeld HP500

wiktor@szydlo.info
510389649
Awatar użytkownika
Voo Doo
Posty: 96
Rejestracja: 2011-04-26, 23:36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Voo Doo »

Może warto upewnić się czy masz iskrę na dwóch cewkach i mieć pewność że zapłon jest ustawiony prawidłowo zakładając oczywiście że silnik jest dobrze poskładany.
Co do zakładu z Dąbrowy czyli Stan-polu bo to o nich chodzi to raczej handlarze nie mechanicy wiec jest dużo większy zasób wiedzy i umiejętności wśród nas niż nich niestety.
Śląski oddział wsparcia użytkownika pojazdu marki Trabant
Awatar użytkownika
kozak
Posty: 27
Rejestracja: 2011-05-08, 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kozak »

Wpadnij to pokręcimy
Maćko
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-05, 21:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Maćko »

Witam,
Słyszałem by zakład w Dąbrowie Górniczej omijać szerokim łukiem. Mają bardzo kiepską renomę i wygórowane ceny.

[ Dodano: 2011-05-31, 14:44 ]
Hm a więc tak...
Mechanik starszej daty sprawdził i ustawił zapłon. Jest ok. Ciśnienie w cylindrach w granicach 6-6,5 atmosfer. Stwierdził że problem jest od dołu silnika i trzeba by rozbierać. Problem może tkwić w źle zamontowanych stawidłach?? Nie był w stanie sprecyzować. Generalnie dalej pali na 1,5 gara i osmala świecę.
Awatar użytkownika
Voo Doo
Posty: 96
Rejestracja: 2011-04-26, 23:36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Voo Doo »

Kwestie stawideł tez brałem pod uwagę aczkolwiek nie znam objawów takiego zachowania gdyż składanie silnika tj wału sam powierzałem mechanikowi więc w tej kwestii proponowałbym aby Magik z Wwy mógł zabrać głos gdyż legenda głosi że składa i rozbiera on silniki nałogowo :)
Śląski oddział wsparcia użytkownika pojazdu marki Trabant
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

składa nałogowo ale jak Ci powiem że masz stawidła odwrotnie skoro ich nie widzę. Nie wiem jakie są objawy takiego błędu bo nigdy go nie popełniłem. Gdybyś sam składał może byśmy doszli a tak jest to niemozliwe.
Maćko
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-05, 21:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Maćko »

Witam, znalazłem super mechanika. Robił przez 30 lat tylko Trabanty i Wartburgi. Wiedza niesamowita, podejście do aut już chyba niespotykane. Moje auto wypieścił tak że to inny Trabant. Sam wynajdywał usterki dla przyjemności szukał dziury w całym. Po prostu super. To jest już starszy człowiek, zapytam się go czy mogę podać publicznie jego namiary i jeśli się zgodzi zamieszczę na forum.
Awatar użytkownika
machoony
Posty: 1042
Rejestracja: 2011-01-09, 11:49
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: machoony »

też polecam. drobne usterki, zapłon i gaźnik ustawione.
numer telefonu za zgodą 600796120 lokalizacja sosnowiec.
Odpowiedz