Potrzebna pomoc w poskladaniu trabiego 601

Moderator: Mod Team

beno
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-20, 10:52
Lokalizacja: Sleeuwijk

Potrzebna pomoc w poskladaniu trabiego 601

Post autor: beno »

Witam,
pragne sie zwrocic o pomoc do milosnikow trabantow z okolic Skoczowa i Zor. Moj biedny trabi zostal ponad 4 lata temu oddany do lakiernika, niestety, zostalem przez niego oszukany(zaplacilem z gory za robote.....) i ostatecznie teraz czesci sa pomalowane przez kogos innego. Ja w miedzy czasie wyjechalem do pracy do Holandii, przez co wszystko sie tak przeciaglo.
Teraz jednak jest nadzieja, ze w koncu trabi wroci do zycia. Czesci sa pomalowane, ja mam jeszcze 1,5 tygodnia urlopu i w tym czasie chce poskladac trabiego do konca. Jesli chodzi o mechanike i elektryke to wszystko juz jest na miejscu, pozostala mi jednak tapicerka, wnetrze, chromowane zewnetrzne elementy i uszczelki. Boje sie, ze po 4 latach bede mial klopot z poskladaniem wszystkiego do kupy, dlatego z nadzieja pisze na tym forum, ze znajdzie sie ktos kto zechcialby mi pomoc. Czy ktos z Was, znalazlby w przyszlym tygodniu czas, aby sie przejechac do Drogomysla k. Skoczowa i usluzyc swoimi cennymi radami? Oczywiscie poniesione koszty paliwa i straty moralne pokryje w miare potrzeb.
Pozdrawiam,
Benek

[ Dodano: 2014-08-21, 22:17 ]
Ostatnie czesci pomalowane i na miejscu, teraz tylko to poskladac(podrzuce niedlugo zdjecia). Moze podeslecie jakies linki do filmikow, jak powkladac szyby i wnetrze drzwi? Z tym bede mial chyba najwiekszy problem, co prawda bylem przy rozbieraniu, ale to bylo ponad 4 lata temu... Moze chociaz ktos zrobilby zdjecia zawiasow klapy przedniej i tylnej, oraz uszczelek dzwi i bagaznika, bo teraz nie wiem ktore sa z czego, ani czy mam wszystko z zawiasow.
Jest jeszcze problem z odpaleniem trabiego. Wszystko juz dzialalo, gdy trabi wrocil od mechanika/elektryka ale teraz nie chce odpalic, moze zalalem swiece, czy cos. Wiem ze zaworek paliwa mial usawienie lewo, dol i prawo, tylko ktory byl rezerwa a ktory otwarty? Deska rodzielcza jeszcze tez nie jest kompletna, wiec ta blaszka z Z A i R tez nie jest na miejscu(nie wiem, czy dobrze pamietam oznaczenia). A z ssaniem, jak proponujecie, wyciagnac galke na maksa, czy na 1/2? (Tyle pamietam, ze jakos tak sie robilo - galka na 1/2, krecenie rozrusznikiem a jak zalapal, galka do 1/5, jak sie rozgrzal to do konca - na 0)
Trabiemu juz na prawde nie wiele brakuje, a ja mam jeszcze tydzien, zeby wrocil na szosy.

[ Dodano: 2014-08-21, 22:31 ]
Zdjecia z akcja - reanimacja w mojej galerii. Kolejna opowiesc o trabim nabiera tempa. Dzieki Dawid za pierwszy odzew - na pewno bede Cie meczyl;)
Awatar użytkownika
seba601s
Posty: 115
Rejestracja: 2011-05-08, 19:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: seba601s »

to czekam na fotki..
Odpowiedz