Dlaczego spoty w Katowicach to już historia?

Moderator: Mod Team

andrew822
Posty: 445
Rejestracja: 2011-03-05, 21:21
Lokalizacja: Tychy

Post autor: andrew822 »

Shadow i Bross pisze:Dobrze by było wznowić katowickie spoty
jak juz to "Śląskie" bo niepamietam zeby tylko w Katowicach sie cos działo..teraz jest "Sezon zlotowy" i nigdy w tym czasie nie byly zadne spoty robione bo to nie miało sensu."po sezonie"
Shadow i Bross pisze:ostatni jaki pamiętam z większą ilością osób był na 3 stawach parę lat temu
malo jezdzisz i moze to nadrobisz...swego czasu w grudniu robilem spota w Siemianowicac(3 lata pod rzad)i w marcu w Tychach a w miedzy czasie byly Gliwice,Myslowice,Raciborz,Sosnowiec...wiec praktycznie poza sezonem zlotowym co miesiac byl spot i mimo ze byla zima kazdy na niego TRABANTEM przyjechal...
Ostatnio zmieniony 2011-08-26, 08:51 przez andrew822, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 232
Rejestracja: 2011-05-13, 17:38
Lokalizacja: Katowice/Jaworzno

Post autor: Dawid »

Andrew ma rację, spoty były ale w moim odczuciu frekwencja obniżyła się dość mocno w stosunku do wcześniejszych lat (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, w ostatnim czasie nie mogłem uczestniczyć w wielu spotach i zlotach z powodu pracy i zdanie swoje opieram na opiniach zasłyszanych od ludzi i sądząc po fotorelacjach)... Częściowo jest to uzasadnione brakiem czasu wolnego bo trzeba przecież za coś żyć ale też jest sporo osób, które nie pojadą bo nie wjadą, bo za zimno, bo za mokro, bo za daleko (gdzie w obrębie śląska jest daleko??)

Może pod koniec września znalazłoby się trochę chętnych na spota?
Od początku miesiąca będę dysponował większą ilością wolnego czasu i mogę rozejrzeć się za jakąś fajną miejscówką, taką żeby dało się nawet grilla zrobić:) i wrzucę tu propozycję:)

Jeśli macie jakieś pomysły to też wrzucajcie tutaj.
PozDDRawiam :)
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

andrew822, wspomniałeś o Śląskich - zgadzam się i bywałem na niektórych z nich bez trabanta między innymi 2 x Siemianowice, Tychy, Pszczyna, Gliwice, Katowice.

Dawid, mając Moje 353 każdy zastanawial by sie gdzie zimą pojedzie :mrgreen: ja za pług do śniegu nie będę robi... oprócz zimy mam na uwadze stan dróg jeśli za dziurawa to nie jadę - dbam o "zdrowie mojego 353" na tyle na ile potrafię.

...ale ja wspomniałem o typowo KATOWICKICH spotkaniach ,a takie się odbywały - ostatni spot był w zeszłym roku w sezonie tak jak 2 i 3 lata temu, niestety liczba osób niewielka.

w tym roku chciałem skrzyknąć ludzi u mnie pod blokiem i spontanicznie gdzieś gromadką wybrać się na grilla.


co do pomysłów:

3 stawy wjazd od ul murckowskiej przy knajpie, zacisze leśne,
3 stawy okolice lotniska więcej knajp,
3 stawy jezioro z możliwością pływania wjazd od opel m&m cars,
Wełnowiec piękna hałda + skałki - możliwość wspinaczki na własne ryzyko.



(Bross)
Lokata
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 337
Rejestracja: 2011-03-01, 15:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Lokata »

Nie popieram idei organizowania spotów tylko w Katowicach. Kiedy jeszcze spoty odbywały się w miarę regularnie, odbywały się po kolei w innym mieście. Wzięło się to jednego prostego powodu, niektórzy do Katowic mieli naprawdę daleko i frekwencja też przez to spadała.

Co do pomysłu spota na Chechle, myślę że to dobry pomysł żeby wykorzystać jeszcze ładną pogodę, na siedzenie w knajpach będzie czas w zimie.
Ja mam pomysł i miejscówkę na spota właśnie w zimowe dni więc koło października może listopada podejmuję się organizacji spotu w Gliwicach.


Pozdrawiam i czekam na konkrety w sprawie pierwszego spotu po sezonie :D
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Hehe, musimy się zastanowić kiedy jest "posezon" Bo w październiku jeszcze 2 razy Czechy są. Coś mi Agnieszka mówi że nie chce jechać, ale do wiosny daleko więc trzeba przemyśleć. Ale chętnie zamieniłbym Czechy 400km, na wekend na Chechle 40km

Śląsk jest specyficznym miejscem. Większość Trabanciarzy jest aktywna zlotowo. Umiejscowienie mamy najlepsze w całej Polsce Możemy się spotykać na Polskich zlotach jak i u południowych sąsiadów. I tak właśnie robimy :) W zasadzie co chwila się widzimy
Czekam na Trabi Expo, bo to aż 3 tygodnie rozłąki po ostatnim zlocie.
Nieaktywnych namawiajmy na wszystkie zloty.

A "pozeson" trzeba omówić na najbliższym zlocie :)
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

polski po sezon to raczej czas po Ostatnim w polsce zlocie, zazwyczaj zakończeniem sezonu był TrabiExpo. później odbywały się spoty ,wyjątkiem był zlot mikołajkowy
np: Frydrychowo (kaszb. Frëdrëchòwò) na którym miałem okazje gościć.
Z pewnością pamiętamy o 3 dniowym spocie za Gliwicami organizowany przez Jakima ,który spokojnie można było nazwać zlotem.

naprawdę Ciężko określić kiedy jest po sezon mimo ,iż TrabiExpo to zakończenie sezonu.
Maćko
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-05, 21:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Maćko »

Hejka, ja już kilka razy próbowałem ruszyć ludzi sprzed telewizorów. Proponowałem jakieś mniej lub bardziej luźne spotkania w okolicy Zagłębia,Jury,Sosnowca etc. ale nic z tego nie wyszło. W niektórych miastach ludzie się spotykają nawet raz w tygodniu. Nie ma podziałów na Trabanty, czy inne marki. Przyjeżdżają Skody, Zastawy, Mercedesy, Fiaty.... spotykają się ludzie którzy lubią dawną motoryzacje, przy piwie, na ogrodku. U nas nic takiego nie ma nad czym bardzo ubolewam.
Lokata
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 337
Rejestracja: 2011-03-01, 15:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Lokata »

To może padnie jakaś propozycja miejsca, godziny i daty? Temat spotów wraca co jakiś czas, ale nikt nie chce się podjąć.......
Maćko
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-05, 21:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Maćko »

Bo to jest mimo wszystko wysiłek i trochę pracy. Trzeba ustalić miejsce, porozmawiać z właścicielem, zrobić jakąś stronkę gdzie można informować ludzi co gdzie jak i kiedy ( i jeszcze kilka innych spraw). Narobisz się, wczujesz w temat i przejedzie ci po tym wszystkim 2 osoby : ) Po takiej akcji chęci szybko mijają :/

Gdybym miał trochę więcej czasu zorganizował bym jakieś miejsce dla miłośników Youngtimerów.... ale myśle powoli o tym z kolegą.
Trampi 1.1 Universal 1991
andrew822
Posty: 445
Rejestracja: 2011-03-05, 21:21
Lokalizacja: Tychy

Post autor: andrew822 »

Maćko pisze:ja już kilka razy próbowałem ruszyć ludzi sprzed telewizorów
pamietam to ale zawsze wtedy w tym terminie byl jakis zlot wiec chetnych nie bylo
Maćko pisze:Bo to jest mimo wszystko wysiłek i trochę pracy. Trzeba ustalić miejsce, porozmawiać z właścicielem
az tyle nie ma roboty(wiem cos o tym)
Maćko pisze:zrobić jakąś stronkę gdzie można informować ludzi co gdzie jak i kiedy
na tej wlasnie stronie to czytasz i tu mozesz informowac,skoro narazie nie ma chetnych to podejme sie tego wyczynu jako pierwszy ale dopiero na pazdziernik bo teraz jeszcze bynajmiej dwa zloty zostaly.Ps.Macko przyjedz na jakis bo na silesie ci sie chyba nie udalo dojechac....
Maćko
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-05, 21:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Maćko »

A właśnie że byłem na Silesi :) Mam nawet koszulkę i pamiątkowe zdjęcie. Niebieskie 601 na będzińskich rejestracjach :P Na Siamoszyce miałem rzut beretem.Co weekend jestem na Jurze.
Trampi 1.1 Universal 1991
Awatar użytkownika
el wiktorro
Posty: 125
Rejestracja: 2011-05-05, 20:25
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: el wiktorro »

Jest dużo osób które nie jeżdżą na zloty a zawsze są na lokalnych spotach. A spoty u nas już prawie wymarły. Ja tradycyjnie wiosną zapraszam na trabantowe zawody na orientację :)
Ostatnio zmieniony 2011-09-07, 21:48 przez el wiktorro, łącznie zmieniany 1 raz.
Zielona plastikowa torpeda 353 w remoncie
Wartburg 353
Isoko Schmiedefeld HP500

wiktor@szydlo.info
510389649
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Lokata pisze:To może padnie jakaś propozycja miejsca, godziny i daty?
To ja zaproponuję:
Zróbmy Śląski spot w Moravce, w przyszły wekend ;)
Placik
Posty: 42
Rejestracja: 2011-06-18, 20:11
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Placik »

To może ja dam propozycje bo i jest okazja

Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów 25 wrzesień 2011 (niedziela)

Wiecej informacji na www.muzeum-techniki.pl
Był Trabant 601
Był WARTBURG 312 1965
Jest Trabant Polo kombi 1990
Jest inny na co dzień
A będzie mmm... może Warszawa M20
Awatar użytkownika
machoony
Posty: 1042
Rejestracja: 2011-01-09, 11:49
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: machoony »

dostaliśmy na to zaproszenie na targach moto show.
chyba się wybiorę i przy okazji oddam krew.
Odpowiedz