co to za kontrolka

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

tomek2220
Posty: 81
Rejestracja: 2012-01-18, 23:45
Lokalizacja: starogard gdanski

co to za kontrolka

Post autor: tomek2220 »

Witam
Pali mi sie kontrolka na pomaranczowo
Jest ona umiejscowiona na liczniku u gory za cyfra 60
Moj trabi jest z 86roku dwusow
Nie palila sie wczesniej
Tylko swieci jak sa wlaczone swiatla
O,czym informuje???
szczodrowski
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

informuje Cię o tym ,że masz wysoko ustawione światła. :D

Przy lampach masz - powinieneś mieć dzyndzel - język do regulacji lamp.
Obrazek
tomek2220
Posty: 81
Rejestracja: 2012-01-18, 23:45
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: tomek2220 »

Tylko dziwna sprawa ze wczesniej sie nie palila a teraz nawet nic nie robilem przy lampach Czyli powinienem teraz wyregulowac je tym dzyndzlem przy lampie?
szczodrowski
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

Tak ten dzyndzel ma podłączony kabelek brązowo biały ,który w jakimś ustawieniu daje masę na tą kontrolkę na liczniku.
Zdarza się przy czyszczeniu przestawić.
dzyndzel ma tylko 2 pozycje - góra ,dół.
tomek2220
Posty: 81
Rejestracja: 2012-01-18, 23:45
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: tomek2220 »

Dziekuje bardzo
szczodrowski
mariusz 1970
Posty: 207
Rejestracja: 2012-01-17, 09:42
Lokalizacja: TARNOBRZEG

Post autor: mariusz 1970 »

tak, z mojego doświadczenia, ustaw światła tak żeby ta kontrolka się świeciła-masz pewność, że włączyłeś światła :D
MAŁY
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

mariusz 1970 pisze:tak, z mojego doświadczenia, ustaw światła tak żeby ta kontrolka się świeciła-masz pewność, że włączyłeś światła
z tego co mi się wydaje wystarczy keblki od tych "podnośników" przypiąć gdziekolwiek do masy
Awatar użytkownika
zaściankowy
Posty: 229
Rejestracja: 2011-05-15, 16:01
Lokalizacja: LC LU LUB
Kontaktowanie:

Post autor: zaściankowy »

mariusz 1970 pisze:tak, z mojego doświadczenia, ustaw światła tak żeby ta kontrolka się świeciła-masz pewność, że włączyłeś światła :D

Hmm, a nie można po prostu spojrzeć czy pali się podświetlanie zegarów? Zapala się razem ze światłami.
Ponoć jazda trabantem jest jak seks bez zabezpieczenia

kiedyś: TadeK, 2T, 1990 r. sedan (Spłonął pod Oleśnicą)
Rysiek, 2T, 1982, kombi
dziś: KRzyś, 2T, 1985, sedan
a na co dzień: Lancia Musa 1.3 M-Jet i Micra k11 1.3
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

mariusz 1970, z mojego doświadczenia masz wtedy ustawione światła wysoko i razisz innych użytkowników drogi.
Nieważne czy krótkie czy długie ,jak są źle ustawione to oślepiają ,a takich ludzi niestety jest sporo ,którzy kąt świecenia ma w dupiə.

Ta regulacja służył do ustawienia prawidłowego kąta oświetlania drogi przy załadowanym trabancie. Zapraszam do lektury Trabantowej.

Wojciech, Tak masz rację, w oryginale to jest kabel dający masę "PO czymś" także jak przypniesz go na stałe będzie się świecić cały czas i tyle,ale Ludzie Ustawcie se światła ,a nie odwalajcie partyzantki i drucianej wioski.
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Shadow i Bross pisze:z mojego doświadczenia masz wtedy ustawione światła wysoko i razisz innych użytkowników drogi.
Z mojego doświadczenia, światła wtedy świecą prawidłowo :) A jak się załaduje bagażnik i pstryknie dżinksy, to też prawidłowo.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Shadow i Bross pisze:ale Ludzie Ustawcie se światła ,a nie odwalajcie partyzantki i drucianej wioski.
a jeśli faktycznie komuś ma to pomóc w przypominaniu o światłach, to jeśli już wspomniałeś o drucie, światła ustawić normalnie a od masy do prztryczków mały drucik(wystarczy z 1 strony) i sprawa załatwiona
Awatar użytkownika
piasek_71
Posty: 94
Rejestracja: 2012-04-12, 07:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: piasek_71 »

u góry przed 60 też była w rzadkości jakaś tajemnicza kontrolka

pytałem na forum od czego jest , niestety nie dostałem odpowiedzi

czyżby nikt nie wiedział ?
Trabant 601 Kombi 1985 r. oraz Punto Grande 2011 r.

http://www.iv.pl/images/56934416867100683870_thumb.jpg- - - moje bryki ...
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

to jest właśnie ta o której piszą.
Co do ustawień... na zapalonej lampce reguluje się światła u diagnosty, jest to pozycja "normal" w przypadku przeładowania auta gdy tył siada "dynksy" przełącza się a kontrolka gaśnie, światła opadają w dół tak aby nie razić jadących z naprzeciwka
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

piasek_71, jak nie dostałeś odpowiedzi.
napisałem ją ja i dosłownie wytłumaczył jeszcze magik, któremu dziękuję bo właśnie miałem o tym pisać - co i jak - Poemat z instrukcji obsługi trabanta ,ale zostałem wyręczony.

Wojciech, zawsze można jeszcze łatwiej to zrobić przełączyć kabelek od podświetlania licznika by był podświetlany dopiero po włączeniu świateł mijania. (przekręcenie kabelka z bezpiecznika A do B.) i żadnego druta nie trzeba.

Od takich drutów to już niejednemu elektrykę musiałem wywalić , Rekordzista miał aż 3 wiązki do świateł i 2 do silnika ,wywaliłem wszystko i zrobiłem mu nową. (a przyjechał do mnie po tym jak się mu trabant zakopcił pod deską rozdzielczą od drucików telefonicznych i innych…)

Odpowiedz uzyskana ,a offtopa na temat elektryki możemy robić w śmietniku.
Odpowiedz