Skrzynia biegów T601 wymiana

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Michhorch
Posty: 14
Rejestracja: 2011-09-30, 07:34
Lokalizacja: Poznań

Skrzynia biegów T601 wymiana

Post autor: Michhorch »

Witam wszystkich, jesli wybrałem zły dział to przepraszam z góry. Mam taki oto problem ze skrzynią biegów w moim Trabancie 601 (r.pr. 1989). Skrzynia bardzo szumi , i bardzo cieżko wchodzi bieg numer 2. Tzn z jedynki na 2 wskakuje ale przy redukcji z 3 na 2 już bardzo cięzko. Trzeba wysprzęglać i gazować, wtedy wejdzie, często ze zgrzytem. Szum jest cichszy po wciśnięciu sprzęgła. Sprzęgło i docisk było wymieniane podczas wymiany wału. Koledzy, z którymi wymieniałem wał już wtedy mi powiedzieli, ze skrzynia biegów będzie prosiła sie o wymianę. Z uwagi na fakt, iż w czerwcu chcę jechać na urlop do Serbii i Czarnogóry muszę sobie z tym problemem poradzić, bo z tego co wiem, to może po prostu nagle przestać pracować i stanę . I tu sie rodzi moje pytanie o dwie kwestie: pierwsza to taka, czy może mi ktoś polecić kogoś, najlepiej w Wielkopolsce ale to nie warunek bo mogę dojechać w inne miejsce, kto wymieni mi skrzynię, ew (co byłoby najwspanialsze) pomoże mi to zrobić, (oczywiście też zapłacę za pomoc). Chciałbym jednak być przy tym, bo nie ukrywam zależy mi na wtajemniczniu sie w mechanike Trabanta. Druga kwestia to sprawa skrzyni samej w sobie. Czy może ktoś wie o jakiejśś z zaufanego źródła:) bo jest ich dużo w inetrnecie ale pewno to loteria, która akurat będzie w 100% sprawna. Albo tę , którą mam w aucie zreperować? co mi radzicie? Może akurat ktoś z Wlkp to przeczyta i będzie miał czas się spotkać? Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki! Pozdrawiam Michał
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

kupno używanej skrzyni to zawsze szanse 50/50. Albo będzie dobra albo zajechana. Ryzyko duże, ja mogę pomóc, mam wyremontowaną nieużywaną skrzynię i moge Tobie ją zamontować ale w stolicy.

[ Dodano: 2016-04-06, 09:14 ]
Moge też wyremontować Twoją ale to potrwa dłużej
Awatar użytkownika
Michhorch
Posty: 14
Rejestracja: 2011-09-30, 07:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Michhorch »

Wielkie dzięki za odpowiedź i informację. Moja skrzynia i tak jest z wersji Hycomat i trochę cieknie, więc przyda się nowa. Jestem zainteresowany, do Warszawy daleko w sumie z Poznania nie jest. Jeśli możesz napisz mi email w sprawie ceny za skrzynie oraz kosztów robocizny. No i info, czy wchodził by w grę weekend, co dla mnie by było najlepszym rozwiązaniem, bo mógłbym przyjechać wcześnie rano np. w którąś sobotę. Ale oczywiście postaram się dostosować w ramach możliwości:) Podaję swój email: m-zyzanski@yandex.ru
Odpowiedz