dziwny dźwięk i obryzgany gaźnik

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: dziwny dźwięk i obryzgany gaźnik

Post autor: YuLaS »

Na filmie tego nie obczaje ale jak dzwoni przy przyspieszaniu to moze spalanie stukowe. Cofnij delikatnie zaplon. Moze tez byc przerdzewiała wew. część przedniego "tłumika".

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: dziwny dźwięk i obryzgany gaźnik

Post autor: Dawdzio »

A złe ustawienie mieszanki w gaźniku nie ma przypadkiem wpływu na spalanie stukowe?
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
Awatar użytkownika
zaściankowy
Posty: 229
Rejestracja: 2011-05-15, 16:01
Lokalizacja: LC LU LUB
Kontaktowanie:

Re: dziwny dźwięk i obryzgany gaźnik

Post autor: zaściankowy »

YuLaS pisze: 2019-06-18, 10:40 Na filmie tego nie obczaje ale jak dzwoni przy przyspieszaniu to moze spalanie stukowe. Cofnij delikatnie zaplon. Moze tez byc przerdzewiała wew. część przedniego "tłumika".

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Dzwoni, stuka i buczy. Chociaż to ostatnie już jakby mniej. Mam zapłon elektronika. Ale i pomysł z tłumikiem mi się podoba.
Obecny - tłumik, mam założony od 2 lat. Założyłem go z demontażu - używany. Chyba czas pomyśleć o nowym :)

Będzie nowy tłumik. Po ostatnich jazdach stwierdzam, że buczy trochę jak przy braku tłumika i wypadniętej świecy. Ale jeździ normalnie - poza tym.
Ponoć jazda trabantem jest jak seks bez zabezpieczenia

kiedyś: TadeK, 2T, 1990 r. sedan (Spłonął pod Oleśnicą)
Rysiek, 2T, 1982, kombi
dziś: KRzyś, 2T, 1985, sedan
a na co dzień: Lancia Musa 1.3 M-Jet i Micra k11 1.3
Odpowiedz