jaki olej do benzyny

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

tomek2220
Posty: 81
Rejestracja: 2012-01-18, 23:45
Lokalizacja: starogard gdanski

jaki olej do benzyny

Post autor: tomek2220 »

Witam jaki olej proponujecie do mieszanki w 601
Ja leje mixol 1:40
Czy zmienić na inny?
Proszę o wasze opinie
szczodrowski
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Ja leje tak samo ;)
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Temat wraca jak bumerang, były 2 miliony takich tematów na forum. :P

Co do samego oleju, to jak zawsze lałeś mixol to już przy nim zostań. Swoją drogą, mnie osoba która od 40 lat regeneruje wały od dwusuwów powiedziała że popularna "malina" nie nadaje się do Trabanta, zdecydowanie polecając jednak miksol.
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

Malina nie nadaje się do Traba? :shock: Jeżdżę już 3 rok, pora zmienić olej? :roll:
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

mlodyellow pisze:Malina nie nadaje się do Traba? :shock: Jeżdżę już 3 rok, pora zmienić olej? :roll:
Ja nie mowie że tak jest, tak powiedział gość z Próchnika ( http://www.jarmot.obraz.com.pl ) który robił mój wał, pisze bo jestem ciekaw czy w ogóle są jakieś podstawy aby tak uważać.
Awatar użytkownika
Jakim
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2011-03-01, 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Jakim »

Zasłyszałem, iż mixol to zlewka wszelakiego syfu, który się do niczego nie nadaje, ale cfaj to przemiele... natomiast orlenowska czerwonka została opracowana dużo później do dwutaktów... Słyszałem też, że jeśli silniczek buja się na jakimś, to zmiana mu może zaszkodzić... Ja zmieniłem na czerwony i przez długie lata byłem zadowolony :) Są też racy, którzy używają najtańszego oleju silnikowego, twierdząc, że i tak się spali, a smarowanie lepsze i tak długie lata jeździli...
A dawkowanie zależy od rocznika (silnika) Trabanta, chyba "petki" 1:30, 6 V 1:40, potem 1:50, ale pewności nie mam. Ja w swoim z 89' lałem 1:50.
Czarny matowy kombi 1.1 91'
Czerwony sedan 601 90'
Żona Lokata
GK 100
Nadmiar szczęścia uszczęśliwia :)
Krzysiekm1
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-17, 20:32
Lokalizacja: Kozy

Post autor: Krzysiekm1 »

Miałem ten sam dylemat mixol czy czerwony .
Jeden z mechaników starszej daty powiedział tak:
"zostań przy tym który używasz i nie zmieniaj "
Ja używam czerwony ale mam mieszane uczucia :?
tyle lat mixol był cacy i nagle jest feeeeee ????????
A czerwony nowoczesny półsyntetyk itd

Chyba będzie trzeba napisać do producentów niech sami się wypowiedzą na ten temat
Krzysiek
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Mixol mixolowi nierówny, szczególnie ze jest mixol orlenowy, mixol castrola i pewnie jeszcze inne mixole które zapewne czymś prócz ceny też się różnią. Myślę że kwestia tego co laliśmy od początku, i to i to smaruje. Gość który w Łodzi robi wały od 40 lat polecił mi miksol po remoncie, ale naprawdę dziesiątki trabantów śmigają na malinie bez problemu.
Awatar użytkownika
Barył
Posty: 126
Rejestracja: 2011-05-18, 21:31
Lokalizacja: Warszawa-Podciernie

Post autor: Barył »

Między innymi w tym temacie było juz troche powiedziane o olejach viewtopic.php?t=5682&highlight=olej
i w tym viewtopic.php?t=1760&highlight=olej

Od siebie tylko dodam byle nie mixol, jakiej firmy by nie był.
Mozna spokojnie lać Mobila extra 2T, Elfa moto off road 2T, Orlena Platinum Moto 2T, Motula, shella, statoil i wiele innych dobrych olei jest na rynku gdzie ceny za dobrego półsyntetyka zaczynaja się od 20zł/1L.
Jeśli Ci Pomogłem kliknij pomógł :)

Fabryka Basu Trabant 601S 1982
Odpowiedz