Blacharka podwozia - wielki problem

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

jotman
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-26, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Blacharka podwozia - wielki problem

Post autor: jotman »

Witam, mam potworny problem by znaleźć kogoś kto zrobiłby ( a nie opowiadał o tym dwa meisiące i nie robił nic ) mi remont podwozia. Posiadam nowe progi do wymiany, chodzi o pospawanie dołu i zmianę tychże progów. Nie mam szczęścia nie potrafie nic znaleźć. Możecie kogoś polecić. Oczywiście jestem gotów na koszty, ale też nie takie idące w cenę nowych samochodów. Czy ktoś albo się tym zajmuje, albo zna takei miejsce, gdzie nie będą patrzec jak na ufo. Nie chodzi mi by tą pracę wykonac w 2 tyg, ale by ona postępowała. Pozdrawiam. PS Najlepiej Śląsk i okolice.
Awatar użytkownika
Barył
Posty: 126
Rejestracja: 2011-05-18, 21:31
Lokalizacja: Warszawa-Podciernie

Post autor: Barył »

Kolego ruszasz ciężki temat wydaje się tabu. Nie wiem czemu ale jak gdziekolwiek zada się pytanie gdzie dobrze zrobią blacharkę nastaje wieczna cisza.
Naprawdę ciekawy jestem czy ktoś kogoś poleci i da namiary no forum publicznym, bo z tym zawsze ciężko :(
Jeśli Ci Pomogłem kliknij pomógł :)

Fabryka Basu Trabant 601S 1982
Awatar użytkownika
Drabi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 2011-05-05, 22:14
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska

Post autor: Drabi »

Barył, zdecydowanie ciężej jest niestety z czasem mechaników. Każdy robi swoje auta.
misha22
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 22:21
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Blacharka podwozia - wielki problem

Post autor: misha22 »

Wiesz, takich rzeczy sie nie wygugla. Trzeba poświecić dzień i objechać kilkanaście warsztatów z planem w reku. Zwykle to bedzie warsztat którego w necie nie znajdziesz. Kiedyś w 3miescie przechodze boczna uliczką a tu trab w remoncie, wchodze pytam; robicie blacharkę? właściciel mi na to, nie.. dla siebie robie... Z rozmowy wynikało ze nie jest w kontakcie ze społecznoscia CT

To samo na mazowszu, z ta różnica ze dla sasiada robił.
Jak trafisz na pasjonata żyjacego z pasji to zrobisz. blacharze lubią NRD bo nie ma za duzo demontażu.. zebranie wykłazin i foteli możesz zrobić tez sam.
chyba ze nie ma co ratować..
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

misha22 pisze:blacharze lubią NRD bo nie ma za duzo demontażu.. zebranie wykłazin i foteli możesz zrobić tez sam.
mnie się wydaje że nie masz do końca racji.
W trabancie jak chcesz dobrze zrobić progi górne/dolne to konieczny jest demontaż poszyć a to już jest jakiś problem, nie mówiąc o tym że sam montaż dla "świeżych" blacharzy jest problemem i zwyczajnie warsztaty nie podejmują się takich remontów bo w czasie jaki poświęcą na zabawę w demontowanie duro wyrzeźbią ze trzy e36 z ćwiartek.
przemas601
Posty: 114
Rejestracja: 2011-12-20, 21:16
Lokalizacja: 3-M

Post autor: przemas601 »

Mam dobrego blacharza starej daty,nie boi się dorabiania elementów od zera. Terminy ma przyzwoite i ceną nie morduje. Robił mi już kilka samochodów i nie było lipy. Tylko urzęduje w gdańsku,jak potrzebny namiar to zapraszam na priv, można się na mnie powołać.
Awatar użytkownika
zaściankowy
Posty: 229
Rejestracja: 2011-05-15, 16:01
Lokalizacja: LC LU LUB
Kontaktowanie:

Post autor: zaściankowy »

No trudna sprawa, ale nie jest to nie wykonalne. Mi progi robił znajomy. Sami demontowaliśmy duro. Potem sam poszycia montowałem. To w zasadzie nic trudnego.
Ponoć jazda trabantem jest jak seks bez zabezpieczenia

kiedyś: TadeK, 2T, 1990 r. sedan (Spłonął pod Oleśnicą)
Rysiek, 2T, 1982, kombi
dziś: KRzyś, 2T, 1985, sedan
a na co dzień: Lancia Musa 1.3 M-Jet i Micra k11 1.3
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Post autor: borekWLKP »

Witajcie. Mi cale auto robil moj chlopak ktory jest mechanikiem ma warsztat kolo Konina (woj. wielkopolskie). Poradzil sobie takze z blacharka wspawywal mi progi i musial trroszke wspawac. Ma dobrą wyobraźnie. ;) nie jest dogi, powiedziałabym nawet że tani. Jakby ktos chcial to moge dac kontakt.
cizik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-07-29, 16:52
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cizik »

W Sosnowcu na Pogoni jest swietny blacharz, mi robił nie raz i zawsze chwalilem,sam z reszta wremontowal starego wartburga od podstaw. Trzeba by bylo sie do niego udac i pogadac moze by ci wziął traba na warsztat.
Odpowiedz