Wartburg 311 Nowy nabytek

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Tak jest na ramie ify niestety jest zarwjstrowany na 1965 r ktos popelnil blad, nie sprzedaje go hehe, umnie prace w styczniu rusza, a uszczelka pod klapka wlewu paliwa bo tam mi sie woda zbiera
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

Faktycznie kolego między maską a przednim podszybiem występuje uszczelka,ja ją mam w stanie agonalnym tak sparciała nie wiem czy coś zobaczysz na zdjęciu bo wszystko tel.pstrykam

Obrazek

Obrazek

a przy wlewie paliwa/klapce tam raczej nie występuje uszczelka , kupa tam syfu u mnie ale brałem palcem oglądałem i raczej nic tam oryginalnie nie było :-(

Obrazek
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

kurcze to nie wiem jak uszczelnić tu przy wlewie paliwa :/ a co do uszczelki przy masce to już wiem jaka tam jest coś dobiorę :)
Dzięki za fotki :)
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

Wydaje mi się że coś w podobie ala kedra jak między budą a błotnikami :P
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

a ty kiedy bierzesz się za remont swojego wartburga ?
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

Oj......już tyle odwlekam zawsze nie miałem za bardzo gdzie tego zacząc bo nie było wystarczająco dachu nad głową.Teraz ściany już są,strop zalany no dachu jeszcze brakuje ale jest już gdzie robić.Niestety Wartburg jeszcze musi trochę poczekać bo jeszcze sporo kasy muszę wpompować w dach,instalacje i ogólne wykończenie nowego lokum a i inne wehikuły czekają......ale coś tam zaczynam gmerać samochód u mnie stał nie ruszany z 15 lat u poprzedniego właściciela podejrzewam że tyle samo a po włożeniu aku kręci jak zły działają niektóre kontrolki i światła.Po zalaniu paliwa pod świece zapala bez problemu 8)

filmik z samego kręcenia na rozruszniku,zalałem olejkiem tłoki żeby najpierw smarowanie poszło :P
https://www.facebook.com/10000682030835 ... 82/?type=2
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

to fajnie :D to jakie masz inne wehikuły ? no ja myślę powoli coś ruszać bo zależy mi żeby na wakacje wyjechał na nasze polskie drogi hehe

[ Dodano: 2016-01-17, 17:35 ]
Witam
nareszcie znalazłem trochę czasu i zabrałem się za rozbiórkę wartburga :)

na razie dwie foty ale wkrótce będzie więcej. Myślę w tym tyg wypiaskować dach i słupki.

Obrazek

Obrazek
marek81
Posty: 16
Rejestracja: 2016-01-06, 21:13
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: marek81 »

Hmm moje marzenie. Będę śledził temat bo projekt ekstra. Jakby nie było to do lata pół roku tylko. Powodzenia kolego.
JEST:
Jetta 2 Coupe 91"
Jetta 3 USA 97"
Trabant 601 88"
Syrena 105 76"
Fiat 126p 83"
Transit Laweta 86"-do usług
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Dzięki kolego :D na razie prace posuwają się do przodu auto zostało wyczyszczone z starego lakieru, na jednym zdjęciu widać brata piaskującego moją nową piaskarką ;) zdemontowaliśmy wszystkie błotniki i ku zdziwieniu w dwóch miejscach na tylnych nadkolach odrobina rdzy. Myślę jeszcze w tym tygodniu pospawać parę dziurek w podłodze i naprawić jedne drzwi bo dołem jest sito :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postaram się niedługo wrzucić następne fotki
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

A komory silnika nie będziesz piaskował/lakierował?
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Komora silnika została już zrobiona w listopadzie. Teraz biorę się za spawanie dziurek itp :)

[ Dodano: 2016-02-02, 19:51 ]
Witam
Została wymalowana cała buda podkładem Epoksydowym firmy Novol:

Obrazek

Obrazek

Zostały drzwi kierowcy i pasażera do spawania niestety ktoś nieumiejętnie doły drzwi wspawał i trzeba wyciąć i wstawić jeszcze raz i je ustawić sensownie :D I muszę przelecieć klapę i maskę epoksydem.

[ Dodano: 2016-02-22, 20:18 ]
Witam ponownie dziś wrzucam parę fotek z renowacji wartburga :) parę gratów doszło


Uszczelki zgarniające z Motirex'u

Obrazek

zamówiłem również kredę nowa na tylne błotniki:
Obrazek

Kierownica renowacja bo była strasznie popękana: ( jutro postaram się wrzucić fotki jak już jest wymalowana na gotowo)
Obrazek

Obrazek

Przy okazji odkręcania błotników przód tył zrobiliśmy konserwacje:
Obrazek

Deska rozdzielcza zdemontowana do malowania:
Obrazek

Oraz obudowa filtra w podkładzie dwie dziurki zrobione bo coś w środku latało i musiałem wydobyć jakoś :)
Obrazek

Emblematy zaczęły się malować :D
Obrazek

Udało mi się zdobyć oryginalne radio Berlin A100 w dobrym stanie jedno pokrętło uszkodzone tylko:
Obrazek

I zmatowiony już dach szlifierką gotowy do malowania:D
Obrazek

Pozdrawiam i myślę że w tym tygodniu dojdzie parę fotek jeszcze.
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

co do konserwacji pod błotnikami oraz profili wewnętrznych pojedz wszystko czymś w stylu fluidol ( jakimś preparatem na bazie wosku super konserwuje i wypiera wilgoć możesz go spokojnie wrzucić na tego baranka polecam środek http://mikesanders.pl/produkt/tluszcz-a ... shutzfett/
dość drogi ale rewelacja zabezpiecza na bazie wosku i tłuszczu) kierownicę dopracuj bo parę paproszków się wkradło ;)
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Dzięki kolego bo właśnie zastanawiałem się jaki tym razem środek włożyć w profile zamknięte i drzwi :) Oświeciłeś mnie :D a co do kierownicy to faktycznie siadło ale nie jest to tragedia jakaś znikły :D na dniach wrzucę fotki jak wyszła bo schnie właśnie :D

Pozdrawiam
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Super Wartkiburg, i wyobrazić sobie że taka piekna 311 jakies 5 lub 6 lat temu moj kolega oddal na złom. Ożenił się i przy domu w garażu gdzie obecnie mieszka stał taki piekny warczyburg od dziadka (św. Pamieci, który miał go od nowości) obecnej jego zony. Do dzisiaj tego nie umiem mu wybaczyć. A dziadek pewno sie w grobie przewraca. No ale dla kolegi który jest totalnym laikiem to był po prostu stary zawadzajacy zlom.
Kawał roboty jeszcze przed wami ale jak sie chce to sie wszystko da. Powodzenia i wytrwałości życze. Prosze systematycznie jakieś fotki wrzucać.
kulka_74
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-03, 14:47
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: kulka_74 »

pamiętaj ,żeby deski rozdzielczej nie pomalowac na inny kolor niż oryginalny szary - młotkowy - to też wyznacznik pierwszej serii , fajnie ,że masz nieporżniętą deskę rozdzielczą , a ile chcesz przeznaczyć na lampy ?:)

[ Dodano: 2016-03-03, 15:05 ]
aha jeszce postępuj ostrożnie z czujnikiem wskaźnika temp tzw termoparą , bo łatwo uszkodzić , a nowy to kwoty trzycyfrowe.... w euro , i naszykuj sie na jazde z uchyloną maską w ciepłe dni .... brak pompy wody robi swoje :D termosyfon rządzi ...

[ Dodano: 2016-03-03, 15:07 ]
oczywiście jak chcesz jeździć na oryginale a nie na tym co tam masz teraz wsadzone :)
Odpowiedz