Trabi by Marek81

Moderator: Mod Team

marek81
Posty: 16
Rejestracja: 2016-01-06, 21:13
Lokalizacja: Śląsk

Trabi by Marek81

Post autor: marek81 »

Witam
Moje imię jak w nicku :-) Marek ,z niego można też łatwo wywnioskować ile wiosen mi minęło. Zamieszkały w Świętochłowicach,garaż w którym trabant stoi wraz z remontowaną syrenką i gdzie przechodzi wszelkiego rodzaju naprawy miesci się w Rudzie Śląskiej.
Do rzeczy. Trabi zakupiony w 2010 roku totalnie zdekompletowany,na trzech kołach(wyrwany tylny prawy wachacz),brak maski przód i tył,częściowy brak wyposazenia wnętrza. Silnik i skrzynia były lecz osobno. Wg mnie ocaliłem go od smierci. Po złożeniu w całośc jezdziłem nim 5 lat,sporadycznie lecz całkowicie bezawaryjnie(za to go pokochałem :-) ) W 2015 roku w listopadzie zrobiłem mu blacharke,osobiście bo nie wierze w blacharzy. Źle z nim chyba nie było ale było warto bo teraz nie umie sie doczekac wiosny. Aktualnie Trabi pod dachem,bez listw,lamp przednich i tylnych czeka na polerke i lakierowanie zderzakow. Zamysłem jest mieć go w stanie oryginalnych rys i zadrapań i niedoróbek,jak w dawnych czasach. Z nowszych gadżetów to pod orginalnym radiem z epoki zainstalowałem współczesne bo tamto kiepsko fale trzymało. I to na razie tyle. Przy Trabiku i innych furkach wszystko rzeźbie sam bo do siebie mam jako takie zaufanie :-)
Pare fotek.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W trabiku została naprawiona podłoga,jaskółka oraz wymienione progi dolne i lewy górny i oczywiście wszelkie ubytki metalu zostały odbudowane :-) tzw: metaloplastika.
Jak dorwe stary komp to wrzuce fotki jak wyglądał w lecie jak jezdził.
JEST:
Jetta 2 Coupe 91"
Jetta 3 USA 97"
Trabant 601 88"
Syrena 105 76"
Fiat 126p 83"
Transit Laweta 86"-do usług
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Kolejny Trabik , który będzie cieszył oko na naszych drogach. Metaloplastika o której pisałeś jest żmudna, ale potem jaki człowiek dumny ;-) Wstaw fotki o których pisałeś, Trabika w całej okazałości.
marek81
Posty: 16
Rejestracja: 2016-01-06, 21:13
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: marek81 »

Tak widzę że kiedyś to fotki całości chyba nie były dla mnie priorytetowe :mrgreen:
Tak więc fotki z prac,rok 2011.
Tapicerka niestety total custom (do nadal)
Obrazek

Tu ja osobiście podczas odtwarzania instalacji tylnej(ucięta wiązka w bagażniku)
Obrazek

I efekt
Obrazek

Generalnie mały remont po zakupie tj.2011 rok,naprawie instalacji elektrycznej,lakierowaniu klapy przód i tył i zderzaków,odpaleniu silnika . I wyjechałem.
Obok trabi kumpla,aktualnie też w remoncie.
Obrazek

A tak wyglada teraz. Czeka na polerke. Od 4 lat znów zobaczył snieg :D
Obrazek

Obrazek

Na razie tyle , troche teraz musimy przy syrence powalczyć.
JEST:
Jetta 2 Coupe 91"
Jetta 3 USA 97"
Trabant 601 88"
Syrena 105 76"
Fiat 126p 83"
Transit Laweta 86"-do usług
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Działaj działaj, widzę że jesteś dalej niż ja z pracami przy Trampku. Tylko przy tej Syrence nie za długo :), tak co na wiosnę przyjedziesz, na pogaduchy i oględziny. Taki sam kolor ma znajomy z Rydułtów, z którym walczymy czasem w garażu. Wraz z kolejnymi krokami dodaj jakieś fotki, po polerce obowiązkowo.
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Post autor: borekWLKP »

trabi bardzo ładny :) powodzenia w remontach
marek81
Posty: 16
Rejestracja: 2016-01-06, 21:13
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: marek81 »

Melduję się po małej przerwie, a na wytłumaczenie się powiem tylko że praca wrze, gorzej z czasem w którym można posiedziec na necie.
Tak więc delikatnie do przodu, zaczęło się od przywracania blasku listwom,odnowa felg,wypełnienie szczelin , i takie tam podobne.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie nadszedł czas na polerke(lewy tylny blotnik i dach już po) i to co od 4 lat chciałem zrobić. Wyczyścić wykrój baga bo był straszny. Efekt mnie powalił. Nareszcie jest tam żółte. Na pierwszym planie pomalowana juz wspomniana wcześniej syrenka więc dzieje się dużo,oby coraz cieplej było bo sie zaraz lepiej działa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem zamontowałem elementy oświetlenia , gdzie przerobiłem białe kedry lamp na czarne i jestem w trakcie przywracania życia kosie którą pozyskałem dzięki uprzejmości forumowego kolegi Fleszo .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz trabi czeka na montaż kół,kedr listw i kosy. No i w zimie padł doszczętnie aku trzyma 2 dni.

Obrazek

Mam 2 kwestie które mi sie popsuły w trakcie prac,mianowicie pękła mi sprężynka w zamku tylnej klapy,czym można ją zastąpić bo z długopisa nie działa. Drugi temat to listwy aluminiowe które łapią uszczelki drzwi ,są do wymiany a zakup ładnych to prawie cud,macie na to jakieś pomysły??
JEST:
Jetta 2 Coupe 91"
Jetta 3 USA 97"
Trabant 601 88"
Syrena 105 76"
Fiat 126p 83"
Transit Laweta 86"-do usług
Odpowiedz