Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Srazy, Treffen, találkozó, meeting

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: dambra »

Jestem tylko ciekaw jak Klub Syreniarzy z Nekli sobie poradził z naprawdę fajną imprezą, troszkę im pozazdrościłem i stąd mój post. Szkoda, że źle zostałem odebrany, trudno. Pozdrawiam
Trabant 601S, 1988 rok
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: eda90 »

Szkoda że tych trabantow nie było Syreny zajmowały 1/4 jednej z hal. Dla porównania 126p było jak nas**ne.
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: Kuzyn353 »

To ja mam super pomysł!
- Chodźmy zróbcie! :D
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: dambra »

Kuzyn353, czegoś nie rozumiesz. Targów Retro Motor Show w Poznaniu nie trzeba organizować, to robi ktoś inny. Ja jako forumowicz nie mogę zorganizować wystawy za Klub Cartoontrabant, to musi zrobić Zarząd Klubu. Większość roboty jest wykonana, wystarczy zgłosić uczestnictwo, skrzyknąć chłopaków, kasa by się znalazla i voila. Wystarczy chcieć.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
Chris25
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-09, 12:39
Lokalizacja: Złotniki k/Poznania
Kontaktowanie:

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: Chris25 »

dambra pisze: 2017-11-05, 22:17 Kuzyn353, czegoś nie rozumiesz. Targów Retro Motor Show w Poznaniu nie trzeba organizować, to robi ktoś inny. Ja jako forumowicz nie mogę zorganizować wystawy za Klub Cartoontrabant, to musi zrobić Zarząd Klubu. Większość roboty jest wykonana, wystarczy zgłosić uczestnictwo, skrzyknąć chłopaków, kasa by się znalazla i voila. Wystarczy chcieć.
Drogi klubowiczu Dambra. Widząc co piszesz, pozwolę sobie na dodanie kilku przemyśleń. Jak już wcześniej napisała Kasia, zainteresowanie klubem jak i zrobieniem czegoś dla niego, jest zerowe. Przychodzą nowi użytkownicy na forum, rejestrują się, korzystają z forum, są aktywni, dzielą się swoimi spostrzeżeniami, jednak do klubu nie wstępują. Dlaczego? Bo trzeba coś dać od siebie, poświęcić swój wolny czas kosztem bardzo często rodziny i zapłacić rocznie 35 zł składki członkowskiej, dzięki której działa np. forum i strona i jak na złość jeszcze nic nie dostają w zamian. Nic nie stoi na przeszkodzie klubowiczu Dambra, abyś wstąpił do klubu, przyjechał na forum sprawozdawczo-wyborcze i wypowiedział się, jak widzisz dalsze perspektywy dla klubu i dzięki swoim pomysłom zyskasz uznanie i zostaniesz wybrany do zarządu. Pamiętaj, że aby coś w życiu otrzymać, to najpierw trzeba coś od siebie dać. Inaczej to nie działa.

Co do samych targów Retro. To co piszesz jest wspaniałe i powinno tak być, jednak czy Ty wiesz jakie są realia uczestniczenia w takiej imprezie? Wystawić może się każdy, jednak to kosztuje i nie są to kwoty rzędu 400-600 zł, tylko kwoty liczone w tysiące i tylko najwięksi gracze, tacy jak Automobilklub Wlkp. , MPK Poznań lub CSWL dostają powierzchnie wystawiennicze gratis. Od kogo chcesz pozbierać takie pieniądze? Od osób którym jest żal wydać 35 zł na roczne członkostwo w klubie, bo nic przecież nie dostają? A może klub ma zapłacić taką kwotę z kapelusza? Jestem jeszcze ciekawy, ile osób by przyjechało i aktywnie brało udział przez trzy dni od rana do wieczora...

Następnym razem, pomyśl proszę zanim napiszesz coś, o czym nie masz zielonego pojęcia...
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: dambra »

Kolego Chris25, tu nie chodzi o składkę, to tylko 35 zł. Pamiętaj, że to nie rząd tworzy państwo, oni są tylko, a może aż, jego przedstawicielami. Państwo tworzą OBYWATELE. Wprawdzie nie jestem klubowiczem lecz bardziej forumowiczem, z dumą wożę na swoim aucie logo Cartoontrabant. Prawda jest taka, że gdyby nie osoby, które udzielają się w różnych tematach na stronie Cartoontrabant, jeżdżą na zloty, a nie są klubowiczami i nie opłacają wspomnianych przez Ciebie składek to... klubu po prostu by nie było. To my ludzie tworzymy ten klub.
Masz rację, że utworzenie wystawy na Targach Poznańskich to nie są małe pieniądze ale ja napisałem wcześniej, że pieniądze się znajdą. Ale jak nie to ja nie będę się w takim razie udzielać.
Chcąc już zakończyć naszą rozmowę chciałbym przeprosić, że wyszedłem przed szereg z propozycją promowania Klubu.
Pozdrawiam.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
Chris25
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-09, 12:39
Lokalizacja: Złotniki k/Poznania
Kontaktowanie:

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: Chris25 »

Każdy ma możliwość zrobienia czegoś dla klubu i nigdy żadne inicjatywy nie były torpedowane, więc dlaczego zaczynasz temat po imprezie? Wcześniej nie widziałeś, że można coś takiego zrobić? Nie mogłeś napisać na forum lub do zarządu w sprawie promocji klubu? Jeżeli jesteś pełny zapału i pomysłów, to zaproponuj coś na przyszłą edycję i to rób, tak aby miało ręce, nogi i głowę. Poza postami na forum i złotymi radami, nie zrobiłeś jeszcze nic dla klubu...
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: dambra »

Przeczytaj to co napisałaś, że niby nic nie zaproponowałem? A niby co do tej pory starałem się zrobić? To po pierwsze, a po drugie masz do mnie pretensje, że nie wyjechałem z tym pomysłem rok temu. Czy Ty siebie słyszysz? Dla mnie nie ma różnicy czy będziesz mnie kopać w zeszłym roku, w tym czy za rok.
Żałuję, że się odezwałem.
Trabant 601S, 1988 rok
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: eda90 »

Może warto się odezwać do Syreniarzy z Nekli? Muszą mieć pojęcie o tym bo nie pierwszy raz sa
Lokata
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 337
Rejestracja: 2011-03-01, 15:14
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: Lokata »

Katowicach, nie pamiętam w którym roku, odbyło się EXPO Silesia. Dostaliśmy zaproszenie i powierzchnię. Przyjechali ludzie postawili swoje trabanty i qeki. Wisiały banery. Fajnie to wyglądało, w sieci jest pełno zdjęć z tej imprezy. Po jakimś czasie ponownie dostaliśmy zaproszenie. Wtedy jednak nie było już tylu chętnych trabanciarzy, trzeba było zrezygnować. Jeśli znowu ktoś z Katowic zechce nas zaprosić na taką imprezę to przynajmniej mamy jednego chętnego na trzydniowy pobyt na śląsku.
Awatar użytkownika
michal-carrera
Posty: 115
Rejestracja: 2011-09-14, 23:25
Lokalizacja: BUSKO-ZDRÓJ
Kontaktowanie:

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: michal-carrera »

Spoko luzik , nie ma co się spinać , przyjedziecie na zimowy zlot to powiem Wam jak ogarnąć temat wspomnianej powyżej imprezy.

Tu znajdziecie wszystko na temat zimowego zlotu :

http://cartoontrabant.pl/forum/viewtopi ... =22&t=7754

https://www.facebook.com/events/198872023988599/

Do zobaczenia ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Drabi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 2011-05-05, 22:14
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: Drabi »

Forumowiczu Dambra: napisałam, że zachęcam Cię do podjęcia się organizacji tematu, ale widzę, że przedstawione Ci do tej pory doświadczenia Chrisa lub Lokatej najwyraźniej Cię odstraszyły. Szkoda, bo wystąpiłeś z pomysłem i z inicjatywą. Czasem jednak realia wyglądają zgoła inaczej.

Nadal mam nadzieję, że zainteresujesz się dogłębniej organizacją takiego przedsięwzięcia. Jak już pisałam: oferujemy wsparcie - w jakiej postaci? To się dopiero okaże jak będziesz znał szczegóły samej organizacji.
Zresztą, skrzyknąć ludzi do przyjazdu na wystawę (uwaga! nie na zlot) to w obecnych czasach też jest wyzwanie.

Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: J.J. »

Ja powiem tak.
To środowisko jest dość specyficzne by nie psiac dziwne, bo jeszcze ktoś mógł by się obrazić.
Problemem jest np to, że młodej krwi tu jak na lekarstwo, a reszta pamięta się z czasów jak dzieci to była abstrakcja, a teraz mają po kilkanaście lat ;)
Jest to dość hermetyczne środowisko z tego co zauważyłem, ale da się przebić :)
Trzeba tylko cierpliwości by skumać, że większość rzeczy to są żarty i zaczepki do dalszej zabawy :)
A towarzystwo jest naprawdę imho bardzo super, pomocne i jak zrobi Cie w xxxxx jest to tylko wyjątek potwierdzający regułę super :D

Wydaje mi się, że obecnie użytkowników Trabantów jest duuuużo, tylko wątpię by przemawiała do nich taka forma jak forum czy dość 'oficjalne' zachowanie klubu.

Mam nadzieję, że Poznań, który w przyszłym roku wystartuje, ściągnie do siebie masę nowych ludzi...
I tutaj fajnie by było jak by ktoś zainwestował dosłownie parę złotych w sponsoring na fb wydarzenia i skierował to do użytkowników DDRów.
Niestety, ale teraz FB jest ogromnym narzędziem, kóry pozwala rozwinąć skrzydła. Wystarczy zobaczyć na grupę Trabant Polska i ogorm ludzi, których tu nie widać i wątpię by tu wbili i byli aktywni.

Trochę off top, ale może coś sensownego tu gdzieś ktoś znajdzie, a nie tylko czujnik cofania w zderzaku trabanta 601s deluxe wersja export na alaske
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
Drabi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 2011-05-05, 22:14
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: Drabi »

Masz dużo racji Jędruś... ale nie wszystko takie "gładkie" jak mówisz.
Trochę mi brakuje Twojej inicjatywy i chęci w działalności Klubu i bardzo żałuję, że nie pojawisz się na Zgromadzeniu w tym roku, bo myślę, że wiele byś miał do powiedzenia :) m.in. o funkcjonalności forum.
J.J. pisze: 2017-11-09, 07:45 Wydaje mi się, że obecnie użytkowników Trabantów jest duuuużo, tylko wątpię by przemawiała do nich taka forma jak forum czy dość 'oficjalne' zachowanie klubu.
Zmian trzeba by dokonać w statucie. Do zmian potrzebna jest jednak większość Klubowiczów na Zgromadzeniu - połowa Klubowiczów OBECNYCH!
Niestety, od kiedy uczestniczę w Zgromadzeniach jeszcze się to nigdy nie zdarzyło.... <smuteczek>
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Zloty pod patronatem CT 2017 - zgłoszenia organizatorów

Post autor: eda90 »

Ale poruszenie w temacie. W przyszłym roku cała Hala MTP w Trabantach będzie. :)
Odpowiedz