Radioodtwarzacz mały zgryz

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: RemkoK »

Mam pewien dylemat - deska rozdzielcza nie została dopasowana do nowego typu radioodtwarzaczy, w związku z tym chciałbym zobaczyć jak Wy drodzy forumowicze macie zamontowany sprzęt grający. Rżnąć deskę? czy też montować gdzieś poza nią?
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: Damian88 »

Może najmniej inwazyjnie i estetycznie od spodu półki pod deską?
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: dambra »

W moim Trabisiu poprzedni właściciel lekko ponacinał otwór, nadmiar wgiął do środka. Ja włożyłem kieszeń radia, zamontowałem Safari 6 i voila.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: Dawdzio »

A ja mam pasujące do otworu radio Blaupunkt. Gra, odbiera stacje radiowe, czego chcieć więcej. Brak wejścia dźwięku załatwi transmiter FM, monofonia daje radę przekrzyczeć ryczący silnik. Jedyną modyfikacją będzie głośnik, który wraz ze swoją obudową pasuje idealnie do otworu popielniczki. Zresztą były i radia z gniazdem wejściowym, odtwarzaczem kaset, stereo, wystarczy poszukać.
Zresztą, aż tak niezbędne jest ci to radio? Nowoczesne radio w takim aucie wygląda jak kwiat przy korzuchu.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: RemkoK »

Damian88 pisze: 2018-03-29, 17:02 Może najmniej inwazyjnie i estetycznie od spodu półki pod deską?
Dziś stanąłem oko w oko z problemem i to chyba jest to najlepsze rozwiązanie by zamontować sprzęt grający nowego typu. Więc zaślepka na deskę rozdzielczą, a radio pod półkę. Brawo :)
dambra pisze: 2018-03-29, 18:39 W moim Trabisiu poprzedni właściciel lekko ponacinał otwór, nadmiar wgiął do środka. Ja włożyłem kieszeń radia, zamontowałem Safari 6 i voila.
Nie będę jednak ciął moji pikny deski z Zwikau. Nie będe montował wynalazków typu Safari (właśnie go wyciągnąłem z deski). Jeżeli sprzęt ma grać, to tylko dobrze i czysto.
Dawdzio pisze: 2018-03-29, 19:05 A ja mam pasujące do otworu radio Blaupunkt. Gra, odbiera stacje radiowe, czego chcieć więcej. Brak wejścia dźwięku załatwi transmiter FM, monofonia daje radę przekrzyczeć ryczący silnik. Jedyną modyfikacją będzie głośnik, który wraz ze swoją obudową pasuje idealnie do otworu popielniczki. Zresztą były i radia z gniazdem wejściowym, odtwarzaczem kaset, stereo, wystarczy poszukać.
Zresztą, aż tak niezbędne jest ci to radio? Nowoczesne radio w takim aucie wygląda jak kwiat przy korzuchu.
Bez urazy nie chcę montować staroci, ani transmiterów. Udało mi się kupić fajne, dosyć mocne i niewielkie głośniki na tylną półkę. Mój Trabant jest nowoczesny, rocznik 90' - czerwiec :D Lubię muzykę, w aucie dość dużo słucham, jak coś naprawiam to też lubię mjuzik :). Pod półką będzie w sam raz, będzie ładnie się komponowało i nowoczesność poda rękę lub pocałuje się z socjalistyczną myślą techniczną :D
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: dambra »

Aaaaa, to inna gadka, myślałem że chcesz nadać swojemu pojazdowi lansu z poprzedniej epoki. W takim razie kup Sony z ekranem LCD 10", a na dach zamontuj antenę satelitarną.
Trabant 601S, 1988 rok
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: magik »

słuchawki ze smartfona załóż i nie XXXX, zostaw trabanta w spokoju
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: magik »

pałujecie się jeden z drugim jakby to było lamborghini
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: RemkoK »

Masakra, spokojnie, oddychajmy wszyscy głęboko... To tylko głupie radio :D
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: eda90 »

Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: Dawdzio »

Raczej półśrodek, zaryzykowałbym stwierdzenie, że oryginalne Safari jest lepsze w użytkowaniu od tego.

RemkoK A czy ja mówię, że musisz zakładać najprostszego, monofonicznego grajucha? Wystarczy dobrze się rozejrzeć, otwór w Trabancie nie wziął się znikąd, wtedy właśnie taki był standard. Jedyne czego nie znajdziesz to radio z odtwarzaczem CD, ale i to można osiągnąć mając odpowiedni odbiornik (z gniazdem wejścia dźwięku).

Zresztą ryk tego potężnego silnika i tak zagłuszy wszelkie aksamitne dźwięki płynące z głośników :D
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
bocian1981
Posty: 118
Rejestracja: 2012-01-12, 06:44
Lokalizacja: Rybnik

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: bocian1981 »

A ja mam 601 i wsadzam do niej co lubię :] A że lubię jak mi dudni w samochodzie to mam radio nad głową :]
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Powrót po wielu latach nieobecności :]
601 - 1989r
Qek Junior 1978 r.
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: Damian88 »

Dawdzio pisze: 2018-03-29, 23:09

Zresztą ryk tego potężnego silnika i tak zagłuszy wszelkie aksamitne dźwięki płynące z głośników :D
To tak jak widzę radio zamontowane w poczciwym Ursusie C-360 :D
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: magik »

no postarałes się ... ulepić trabanta ze wszystkich możliwych roczników, wszystko fajnie ale to nie jest kolekcjonerskie podejście... już chociaż byś te klamki wewnętrzne wyj... od 1,1
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radioodtwarzacz mały zgryz

Post autor: magik »

moje oczy krwawią
Odpowiedz