Numer silnika

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Numer silnika

Post autor: dambra »

Pewna kobieta sprzedaje przez internet silnik, ponieważ potrzebuję taki tylko z wałem nowego typu poprosiłem o numer silnika - 414284. Jak dla mnie to trochę za krótki, wyszukiwarka numerów nie znalazła takiego. Ze zdjęć niewiele można wnioskować, średnicy świecy też nie zmierzy.
Czy tak krótkie numery występowały?
Załączniki
IMG_20190614_101424.jpg
IMG_20190614_101344.jpg
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Numer silnika

Post autor: YuLaS »

Witam! To numer seryjny lub nabity np przez diagnoste. Zapewne szukasz oznaczenia P63/P64 lub P65/P66. Tylko nic ci to nie da. Numer jest na polowce karteru a co w srodku siedzi licho wie. Jam mam inny dol i inne gore. Dowiercona dziurke na bokel i nt walu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Numer silnika

Post autor: dambra »

Nie YuLaS, nie szukam oznaczenia P..., podany przeze mnie w poprzednim poście numer to cały bądź cześć numeru silnika, u mnie jest np. 5B1240849 i stąd wiem, że pochodzi z 83 roku, idąc dalszym tokiem myślenia ma stary wał. A co to za numer 414284 to nie mam pojęcia.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Numer silnika

Post autor: YuLaS »

Na chwile obecna to masz karter z 83 roku. Jaki masz wal to sie dowiesz jak obejrzysz uszczelniacze lub srodek walu. Tak samo sprzedawany silnik moze miec nowszy karter i stary wal. Glowice tez moga byc przelozone. Potrzebujesz calego silnika czy tylko walu lub karterow ?

Sprawdzilem w dwoch silnikach jakie mam pod reka
6B-256189 nabity niechlujnie
P1-00557 nabity od linijki.

Mozesz podac gdzie to sprawdzasz? Miedzy cylindrami tez jest numer odlany - moze ten podala.


Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Numer silnika

Post autor: dambra »

Sprawdzam standardowo na czeskiej stronie, a numer podała mi kobieta przez fb, która dzwoni do teścia bo to niby u niego jest ten silnik. Taki głuchy telefon. Sądzę jednak, że ten teściu coś źle odczytał numer.
Co do moich potrzeb to powiem tak: potrzebuję zrobić sobie zapasowy silnik lepszy jakościowo niż ten, na którym obecnie jeżdżę na częściach węgierskich. Myślałem o silniku z wałem nowego typu (stąd pytanie o numer silnika), ale im bardziej wczytuję się w forum tym bardziej wymiękam i myślę sobie, że stary wał też będzie ok. Nawet magik kiedyś napisał, że stary wał jest lepszy od nowego.
Chciałbym kupić cały silnik jeśli jeśli nadarzy się coś w okolicy i sobie wyremontować, albo gołe kartery i osobno dokupić nowe/regenerowane części.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Numer silnika

Post autor: YuLaS »

Nie wiem czy starszy lepszy, ale mam silnik bez remontu ktory zrobil kolo 90kkm i w miare jedzie. Ostatnie lata produkcji. Zalezy od uzytkowania.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz