Leszek (Meszek) 1972

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Dobrzyn
Posty: 425
Rejestracja: 2011-03-01, 16:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

Leszek (Meszek) 1972

Post autor: Dobrzyn »

Hej.
Właśnie stałem się posiadaczem tego siedliska mchu:
Obrazek
Obrazek
Trabant jest niesprawny, stoi od 10-ciu lat. Miał mnie kosztować 250zł, dostałem za flaszkę. W związku z powyższym zaniedbałem oględziny. Nie patrzyłem co jest pod dywanami i nie wiem nawet czy ma silnik. Teoretycznie to 601 '72 ale ponieważ posiada kwadratowe zderzaki, nowszą atrapę, i deskę rozdzielczą z piankową górą posądzam go o bycie szczepanem, bądź dziadkowym Tuningiem. Tak czy inaczej plan zakłada uruchomienie go z zachowaniem mchu, solidną glebę i szeroką felgę. A kiedyś (jak skończę Stasia) solidny remont a'la fabryka
Trabant 6o1.3 Staś Skończony!
Romet 1oo Henio oczekuje remontu
WFM M06 oczekuje remontu
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: J.J. »

jesli tylny pas wklęsły na blache, szczepan. jesli nie, epokowy tjun unowocześniania modelu ;)
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 188
Rejestracja: 2011-05-04, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Qba »

Ma starego typu koła i klamki, więc może tjun :P Mech godny pozazdroszczenia :)
Champagne Beige '88
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

mech fajny ale jeżeli on tak wygląda z zewnątrz strach się bać co pod spodem chcesz dać szerokie stalufki spoko ale trzeba wyciągnąć nadkola a co tam wyciągać jak już nadkoli pewnie niema gleba Jaskóła i progi muszą być w stanie przynajmniej dobry bo się złamie zanim wyjedziesz z podwórka więc trzeba na początek zrobić remonta blacharski ale meszek na prawde godny pozdro
komoon
Posty: 145
Rejestracja: 2011-05-07, 09:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: komoon »

wyczesany, ale od policji się nie opędzisz :D
Jeden LUD!
Awatar użytkownika
mateusz
Posty: 36
Rejestracja: 2011-05-06, 21:18
Lokalizacja: Syreni Gród

Post autor: mateusz »

Idealny- jeździć, jeździć, jeździć!
Awatar użytkownika
guma_
Posty: 399
Rejestracja: 2011-05-23, 09:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: guma_ »

Ładnie zapuszczony, koniecznie zapodaj foty podłogi i tego co się pod maską dzieje :)
bobas
Posty: 152
Rejestracja: 2011-05-26, 13:50
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: bobas »

tekiego samego z meszkiem wychaczylem od dziadkowego wykladowcy z AWF-u za 120 zygla :mrgreen:
baka trabant 601 69r ,trabant 601 deluxe 91r (pink panter).
Awatar użytkownika
Dobrzyn
Posty: 425
Rejestracja: 2011-03-01, 16:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Dobrzyn »

Co do blachy - zdaje sobie sprawę. Ale najpierw Stanisław. A tam droga daleka...
Co do Leszka - Pas tłoczony. Pierwsze co mi przyszło do głowy to Hycomat z 1980, np Barek ma w identycznej konfiguracji (wąski słupek i kwadratowe zderzaki). Muszę zajrzeć pod maskę. Podejrzewam że to dużo wyjaśni. Chociaż w dowodzie ( w czasach kiedy tego pilnowano) numer silnika zaczyna się od 63. Zresztą można gdybać. Obejrzę dokładnie, wrzucę zdjęcia, pogadamy
Trabant 6o1.3 Staś Skończony!
Romet 1oo Henio oczekuje remontu
WFM M06 oczekuje remontu
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
Drabi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 2011-05-05, 22:14
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska

Post autor: Drabi »

Fajny "pomnik," mchowy dizajn pierwsza klasa :D
Elwis
Posty: 99
Rejestracja: 2011-11-05, 20:09
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Elwis »

Kupiłem podobnego w Katowicach .Stało mu się osiem latek.Spodu nie będzie na pewno.szkoda maszyny ale najpierw to porządne mycie i oględziny.W moim dowód mam z 74 roku a tak na prawdę to szczepan z 82.Dziadek były właściciel miał poczucie humoru i realia PRL.Gratuluję i życzę wytrwałości w remoncie :)
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Nie koniecznie nie będzie profili. Rozbierałem 75 co stał 10 latek i podłoga prócz nadkoli bdb dzięki konserwacji olejem. Niestety pod dachem zaciekało i góra aż trzeszczała jak z papieru :)

Co do tyłu się nie spinaj, mimo że w PL są same auta bezwypadkowe to przez 40 lat pas mógł być zmieniany nie? Bywały też legalne wymiany nadwozia z adnotacją w dowodzie ;-)
Awatar użytkownika
mateusz
Posty: 36
Rejestracja: 2011-05-06, 21:18
Lokalizacja: Syreni Gród

Post autor: mateusz »

To była chyba dosyć powszechna praktyka, bo miałem kiedyś 72, który miał zmienianą budę typu w 83. Fabrycznie nowa kasta.
Awatar użytkownika
Dobrzyn
Posty: 425
Rejestracja: 2011-03-01, 16:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Dobrzyn »

Po prostu kiedyś buda była częścią zamienną. Teraz gołą budę też można kupić (a przynajmniej występuje w ETKA u VW)
Trabant 6o1.3 Staś Skończony!
Romet 1oo Henio oczekuje remontu
WFM M06 oczekuje remontu
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
Aren
Posty: 66
Rejestracja: 2011-06-05, 21:08
Lokalizacja: ŻARY

Post autor: Aren »

moj szczur tez na początku był w mchu. Fakt troche mniejszym, ale i tak pozniej sie sam umył..

Obrazek

Obrazek
Odpowiedz