Trabant 601S Wojciecha!

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Jak tam ? Pomalowany ? ;>
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Po wycięciu kilogramów rdzy, licznych perypetii takich jak wypadek, stłuczone duroplasty itd... Udało się. Tym bardziej napawa mnie to dumą, bo gdy zakupiłem trabanta nie potrafiłem dobrze posługiwać się szlifierką, obecnie jestem bogatszy w doświadczenie i uboższy w pieniążki. Ale warto było.

W skrócie, w przeciągu 8 miesięcy wyspawaliśmy podłogę, po czym po kolizji przeprowadziliśmy remont bardziej gruntowny, praktycznie kompletna blacharka i lakierowanie. :)

Zamieszczam foty z lakierowania, blacharka na poprzedniej stronie.

Zderzaki:
Obrazek
Obrazek
Przod podklad
Obrazek

I efekt
Obrazek

Nie obyło się też bez druciarstwa. Dziś władała mną pokusa aby auto zabrać do siebie, na prędce wykombinowaliśmy zastępcze mocowania zderzaka. Co gorsza nawet za bardzo nie było go do czego spawać bo z przodu próchnica i rdza. Na szczęscie dojazd do domu wytrzymało, i musi wytrzymać dopóki nie wezmę się za dokończenia blacharki z przodu(czego prędko nie planuje...)

Obrazek

Obrazek


@edit
znalazłem jakieś losowe fotki

Tył w spachli natryskowej
Obrazek

Duro boczne, jedno było rozwalone przez Pania ktora we mnie się wbiła micrą, drugie spadło bo pies trącił ogonem i się potłukło...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Strona się ładuje, ładuje.... Za duże fotki do netu.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Ok. Dziś na motobajzlu nabyłem radyjko blaupunkta za 40 zł. Okazało się że bardzo fajnie działa i pasuje o wiele lepiej niż wyeksploatowana diorka.

Poprzednie radio
Obrazek

Blaupunkcik
http://pokazywarka.pl/rx5gla/
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Jak po malowaniu ? wypolerowany ?;> Wspominałeś mi coś o maglownicy wymieniona ? :D
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Hej. Stworzyłem mini stronę "Trabant story" z praktycznie całym przebiegiem prac nad autem.
http://pokazywarka.pl/ba1s1y/

I "before/after". :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Jeździ trabi? Robiłeś coś z kołami ? ;)
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Felgi mam zamiar wypiaskować i pomalować akrylem pod kolor dachu.
Ostatnio robiłem konserwacje profili zamkniętych
Obrazek
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

Wojciech, czy wcześniej dobrze osuszyłeś progi i oczyściłeś z syfu ??
Trabant całkiem fajnie wygląda.
Choć osobiście wolał bym byś polakierował felgi na srebrno. (ładniej niż białe czy beżowe...)


Bross
Ostatnio zmieniony 2014-01-16, 09:20 przez Bross, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Shadow i Bross pisze:Wojciech, czy wcześniej dobrze osuszyłeś progi i oczyściłeś z syfu ??
Tak, z tym że po tym(lepiej że po konserwacji niż przed) wypadł mi korek, jak na złość jeszcze na nieświadomce trabantem jeździłem po lesie a błota było dosyć sporo w związku z czym w progu mam kilka kilo piachu, Trabant stoi i czekam aż dobrze wyschnie, i tak narazie nie jeźdzę bo ucieka paliwo, a chcę zrobić elektrozawór.

Co do felg, sam nie wiem, białe fajnie sie zleją ze zderzakami i dachem, a może będzie fundusz i pójdą alusy...
KubaR
Posty: 68
Rejestracja: 2013-11-08, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KubaR »

Fajny trabancik :) Gratki za fakt,że większość (jak nie wszystkie) prace starasz się wykonać sam bądź z pomocą Szumiego. Muszę w wolnej chwili ustawić się z Tobą i zobaczyć go na żywo ;)
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Bieda ostatnio w tym dziale więc podbije.

Od czasu zrobienia blacharki trochę czasu minęło(półtora roku). Obecnie znów przydała by się blacharka, tym razem staranniejsza bo większość spawów zaczęła znów korodować.

Trabant zrobił dwie fajne trasy, mi. Słowacja(800 KM) i Mazury(łącznie 1500), w trakcie których mi. rozsypał się alternator(ładowanie akumulatora pod burdelem w wołominie) i wał.
Obrazek

Poza tym kompletny nowy układ wydechowy(tłumiki, kolektor, rury), hamulce(przewody, cylinderki, szczęki).

Obecnie auto dopieszczam mechanicznie, czeka na wymianę elementów zawieszenia i skrzyni biegów(mam nową na podmiankę), w zime pospawanie końcówek progów, nadproży, porządną konserwację profili zamkniętych. Chcę oddać też felgi do lakierowania na szary lub grafitowy kolor.

Poza tym nakupowałem sporo detali ze starszych roczników mi. zderzaki okrągłe, lecz porzuciłem pomysł ich montażu i chcę zachować auto w miarę tak jak było w tym roczniku i wyposażeniu.

Obrazek
groszek75
Posty: 6
Rejestracja: 2014-08-08, 20:11
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: groszek75 »

Wojciech, Wojciech, Wojciech, Nie chciałbyś sprzedać tych zderzaków?
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

groszek75 pisze:Wojciech, Wojciech, Wojciech, Nie chciałbyś sprzedać tych zderzaków?
póki co nie, raz że wolał bym je zregenerować i wziąć za nie trochę więcej a dwa że jest jeszcze opcja na trabanta w starym roczniku do którego będą pasować
Elwis
Posty: 99
Rejestracja: 2011-11-05, 20:09
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Elwis »

Tak mnie nurtuje temat tego kranika od simsona i elektrozaworu.Działa Ci to jakoś czy nadal są problemy z wyciekiem paliwa.Rozwiązanie ciekawe ,możesz coś więcej na ten temat.Powodzenia w dalszych pracach nad maszyną .Pozdrawiam Tomasz
Odpowiedz