Trabant 601S Wojciecha!

Moderator: Mod Team

SlodkiPaluch
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-29, 21:06
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: SlodkiPaluch »

Nie było zainteresowanych kupnem?
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Elwis pisze:Tak mnie nurtuje temat tego kranika od simsona i elektrozaworu.Działa Ci to jakoś czy nadal są problemy z wyciekiem paliwa.Rozwiązanie ciekawe ,możesz coś więcej na ten temat.Powodzenia w dalszych pracach nad maszyną .Pozdrawiam Tomasz
Działa i zapomniałem kompletnie o jakichkolwiek wyciekach. Kranik jest cały czas odkręcony, pełni tylko rolę kolanka do połączenia wężyka z bakiem(choć jak patrzyłem dało by go radę przerobić tak aby był przekręcany pręcikiem) a zamyka i otwiera elektrozawór, po roku żadnych problemów.
SlodkiPaluch pisze:Nie było zainteresowanych kupnem?
Byli, problem był taki że ciągle pozostawał temat wału.

Finalnie, doposażyłem swój mały warsztat w narzędzia i odstawiłem Stachurę na rzecz Skurskiego:D, lekko tnąc koszty do wału wrzuciliśmy część łożysk z innego który udało mi się okazyjnie kupić(łącznie wyniosło mnie to 350 zł plus wał dawca 60) i sam poskładałem silnik(zajęło mi to 4 godziny plus 20 minut na włożenie także myślę że wynik w miarę jak na pierwszy raz).

Do tego była potrzeba wymiany hamulców i paru innych pierdół co razem dało kwotę ok 1500 zł, co wobec tego że auto było wystawione za 4000 powodowało że sprzedaż zwyczajnie nie opłaca się ani trochę.

Do tego, cel był jasny że jeśli nie trabant to... inny konkretny samochód którego nie udało się znaleźć w zadowalającym stanie(a może ja za wiele wymagam od samochodów, np. progów bez dziur?)
Ostatnio zmieniony 2020-02-23, 10:10 przez Wojciech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: J.J. »

pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Trabant 601S Wojciecha!

Post autor: Wojciech »

Trochę odświeżę wątek ;) We wrześniu 2013 skończyłem remont, który jednak po 5 latach zweryfikował czas. Naprawy może nie były złe, ale sporo rzeczy zostało pominiętych, dlatego też dwa i pół roku temu zacząłem rozbiórkę i ponowne wycinanie i wstawianie elementów które kwalifikowały się do wymiany.

Tylny pas był cały przekorodowany, wyleciał jako pierwszy
Obrazek

Poleciały progi góra/dół z obu stron
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nadkola przód, nie miałem reperaturek ale nie wyszło źle (obie strony)
Obrazek
Obrazek

Klascznie, pod akumulatorem
Obrazek
Obrazek

Pas tylny, były dwa podejścia, po dorabianiu reperaturek w końcu się poddałem i kupiłem nową podłogę, a z trabanta-dawcy wyciąłem fartuchy. Siadło bardzo dobrze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z przodu miały być wstawione tylko półki zderzaka, ale im dalej w las... Odgrzałem cały pas i kupiłem u Niemców nowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wycinanie, wstawianie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyspawanie do pasa półek i wstawienie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec Trabanta posklejałem i zawiozłem do lakiernika
Obrazek
Obrazek


Póki co czekam na powrót od lakiernika bo sie troche przedłuża, a w między czasie odświeżam niektóre elementy i kompletuje nowe
Obrazek

Nowe felgi i oponki
Obrazek
Pomalowana osłona silnika i kolektor
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Trabant 601S Wojciecha!

Post autor: Wojciech »

Remont skończony już jakiś czas temu, więc podrzucam fotki na koniec + film gdzie pojawiamy się z kolegami z Łódzkiej ekipy. :)
https://www.youtube.com/watch?v=Aq6p52qYd70

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Trabant 601S Wojciecha!

Post autor: RemkoK »

Roboty było od groma, masakra z tą blacharką. Karoseria fosforyzowana, ale żeby nie gnił od nowości trza by było w pokoju trzymać i nie jeździć... Podoba się mi ta szachownica na kosie, nie ma to tamto - spoko samochodzik
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Odpowiedz