Sensowny warsztat w Warszawie

Moderator: Mod Team

Boojah
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-26, 14:22
Lokalizacja: warszawa

Sensowny warsztat w Warszawie

Post autor: Boojah »

Witam

Zarejestrowałem się na tym forum, by poprosić o poradę w sprawię naprawy Trabanta.

Posiadam w chwili obecnej Trabanta 1.1 combi z 47 tys. przebiegu, który niestety stoi, ze względu na brak czasu i funduszy, nieużywany od 2 lat na dworze. Ponieważ jednak znalazła się wreszcie chwila, żeby się nim zająć, chciałbym doprowadzić go do stanu używalnośći.
I w tej sprawię piszę tutaj. Ponieważ nie jestem żadnym specjalistą w dziedzinie mechaniki, poszukuję dobrego, bądź zaufanego warsztatu w Warszawie bądź okolic, w którym można by ten samochód wyremontować, by, początkowo, przeszedł przez przegląd techniczny ( Ze znanych mi usterek, zalicza się słabo działający układ hamulcowy, wyciek paliwa przy filtrze, uszkodzony zawias od klapy silnika i niedziałająca blokada szyny pod siedzeniem kierowcy ). Drugim pytaniem jest, czy jest coś na co szczególnie powininem zwrócić uwagę, po tak długim nieużywaniu samochodu?

Jeżeli w jakiś sposób to pomoże, postaram się wgrać zdjęcia z zeszłej jesieni

Z góry dziękuje, za wszelkie rady.
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

Jeśli dasz mi go obejrzeć , część prac mogę zrobić. Rzeczy jak hamulce czy drobne pierdoły nie stanowią dla mnie problemu. Zależy jak bardzo zastany. Warsztat na grubsze rzeczy też jestem w stanie polecić. Na Ursynów masz daleko ?
Awatar użytkownika
mantex
Posty: 83
Rejestracja: 2011-06-09, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: mantex »

Trabi 1.3 3F :) dalsze zmiany in progres :)

601 hycomat :)

Wartburg 353 w trakcie składania

Warsztatowy Dom Wariatów:
www.facebook.com/warsztatowydomwariatow
Awatar użytkownika
Spejson
Posty: 138
Rejestracja: 2015-09-01, 19:55
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Spejson »

Wszystkim Trabanciarzom i Wartburgowcom chciałbym polecić bardzo uczciwy i sensowny warsztat mieszczący się w Warszawie na ul. Bartyckiej 116. Dwóch starszych jegomości którzy kiedyś robili tylko te wozy na ul. Konstruktorkskiej. Dziś z racji zmniejszonej populacji DDR-ów trudnią się też naprawami innych marek. Panowie posiadają jeszcze zaplecze części do Trabanta (nie wiem jak Wartburg), aczkolwiek sporo już wykupiłem i została drobnica ;) Dziś odebrałem swoje 601 gdzie robiłem: ustawienie luzu na przekładni kierowniczej, smarowanie resora przód z wymianą tulei (70zł), regulacja zapłonu (15zł) oraz gaźnika (20zł), przesmarowanie wszystkich newralgicznych elementów (30zł) oraz ogólna diagnostyka auta. Jutro na przegląd jedzie Polówka. Ceny mega przystępne jak widać powyżej. Kultura osobista, czystość miejscówki na wysokim poziomie. Szczerze i uczciwie polecam. Dajmy zarabiać uczciwym i kulturalnym ludziom którzy do Trabanta podchodzą z sercem a nie sakiewką.
601s Deluxe '90
1.1 Universal '91
Niewiadow N126d
IFA HP-400
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

A ja tam jestem zawsze w piątek i dziwiłem się co tam te trabanty robią a myślałem że tam jakaś wulkanizacja jest :mrgreen:
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
Spejson
Posty: 138
Rejestracja: 2015-09-01, 19:55
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Spejson »

Polo odstawione na godzinę 09:00, odebrane o 16:00 zgodnie z ustaleniami. Przejrzany i wyregulowany gaźnik, porobione trochę przy przednim zawieszeniu, przesmarowane wszystkie punkty zgodnie z serwisówką. Szybko, PROFESJONALNIE, tanio i w bardzo sympatycznej atmosferze. Właściciel sam śmiga 1,1 w sedanie, naprawia Trabanty dłużej niż ja żyję. To jest chyba wystarczającą rekomendacją dla tego Pana.
601s Deluxe '90
1.1 Universal '91
Niewiadow N126d
IFA HP-400
Awatar użytkownika
marwoj1987
Posty: 49
Rejestracja: 2012-06-25, 17:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: marwoj1987 »

regulacja zapłonu (15zł) oraz gaźnika (20zł)
przy takiej cenie samemu się nie opłaci tego robić ,
:mrgreen:
Uważaj byku bo ja z plastiku:)
Awatar użytkownika
mantex
Posty: 83
Rejestracja: 2011-06-09, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: mantex »

ja robię w DKS Serwis na Burkowskiej 14 mają też od ręki stację kontroli więc wiecie :) najważniejsze mają dostęp do gratów więc dają radę :)
Trabi 1.3 3F :) dalsze zmiany in progres :)

601 hycomat :)

Wartburg 353 w trakcie składania

Warsztatowy Dom Wariatów:
www.facebook.com/warsztatowydomwariatow
yoda
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-15, 21:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: yoda »

Witam od wczoraj zostałem posiadaczem Trabanta 1,1 nie wiecie czy ten warsztat na Brtyckiej to nadal aktualny jest?
PiotrekWie
Posty: 7
Rejestracja: 2016-02-21, 20:10
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PiotrekWie »

Na Bartyckiej jest aktualny. Wczoraj odstawiałem tam swoje 601 i od poniedziałku mają się za niego zabrać

http://imageshack.com/a/img922/3307/qfZci8.jpg
yoda
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-15, 21:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: yoda »

No ja planuje jutro się do nich wybrać i pogadać. A w jakich godzinach mają otwarte?
PiotrekWie
Posty: 7
Rejestracja: 2016-02-21, 20:10
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PiotrekWie »

Od 8 do 17 o ile się nie mylę
yoda
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-15, 21:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: yoda »

już bylem i wszystko wiem dzięki panowie za info.
To twój ten niebieski??
PiotrekWie
Posty: 7
Rejestracja: 2016-02-21, 20:10
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PiotrekWie »

Tak, to mój :)
yoda
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-15, 21:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: yoda »

Wygląda świetnie :)
Odpowiedz