Uderzenie w tylnych kołach głośne

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Uderzenie w tylnych kołach głośne

Post autor: mlodyks18 »

Witam
Mam taki problem włożyłem do mojego trabiego amortyzatory z corsy b z gwintem i przy wjechaniu na dołek lewym kołem to jest takie głośne uderzenie jak by młotkiem o blachę uderzył. Z prawej jest to ale rzadziej i ciszej. Poskręcane wszystko jest.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 232
Rejestracja: 2011-05-13, 17:38
Lokalizacja: Katowice/Jaworzno

Post autor: Dawid »

A ten gwint to pewnie skręciłeś na maksa w dół?
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

gumy są ?
inna rzecz ,często ludzie skręcają na maxa by mieć jak najniżej, i zapominają o helperach kasujących luz ,który pojawia się przy maksymalnym wychyleniu - rozłożeniu amora (jego max wysokość)

wtedy sprężyna pychodzi z tależa i wskakuje na miejsce wydając dźwięk jakby młotem ktoś jəbnął.

Może to doprowadzić nawet do skrzywienia amortyzatora ,lub przebicia sprężyną opony i zniszczenia felgi...


Bross
Awatar użytkownika
szimi
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-15, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szimi »

Hej,
zerknij na ten temat może Ci pomoże.
viewtopic.php?t=2289
pozdr
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

dziękuje wszystkim za zainteresowanie :) znalazłem przyczynę tego bicia okazało się że był minimalny luz na kielichu wewnętrznym wahacza i to było przyczyną bicia. Śruba przy końcu mała uszkodzony gwint i nie dociągało jej na tyle, prze-gwintowane i dokręcona i jest git :D

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-08-09, 18:02 ]
na razie ustąpiło to walenie "młotem" ale dalej słychać z tamtego koła uderzenie jak by amor był wylany a są oba nowe. Shadow i Bross o które helpery ci chodzi? Amory mam podniesione do maxa na gwincie. Sam już nie wiem :(
Odpowiedz