Universal Edy

Moderator: Mod Team

eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Universal Edy

Post autor: eda90 »

Po 2 latach poszukiwań znalazłem 90Km od Poznania fajny egzemplarz (zrobiłem sobie prezent na urodziny). Trabant ostatni właściciel kupił od starszego Pana, przez ostatnie 8 lat zrobil 500Km Większość czasu stał na hali a ostatnie 2 lata na dworze. Rok produkcji 1970 z oryginału nie za dużo zostało w sumie tylko licznik z chrom ramka. Z wyposażenia ekonomizer, oraz jakiś dziwny czujnik paliwa. Poza tym dwustopniowa pompa hamulcowa, elektryczny spryskiwaczy, kwadratowe zderzaki plastikowe klamki co nijak gra z rocznikiem. Największym atutem jest buda progi górne i dolne zdrowiutkie, jaskółka twarda oraz brak dziur w podłodze tak jak i ramka wokół dachu, nadkola też bez ubytków. Auto jest bardzo zastane środek pożarty przez myszy, silnik się kręci jutro spróbuje uruchomić :)
A teraz parę zdjęć na szybko

https://m.fotosik.pl/zdjecie/664355b36743dd66
https://www.fotosik.pl/zdjecie/0d85b59038086bfb
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c8ce7407b366f5d0
Juchas88
Posty: 28
Rejestracja: 2017-03-08, 22:27
Lokalizacja: Stęszew k. Poznania

Re: Universal Edy

Post autor: Juchas88 »

No gratuluje. Bardzo fajny egzemplarz. Jakbyś czegoś potrzebował, to daj znać, może się znajdzie:) Pozdro.
P.S. w przyszłym sezonie widzimy się na Poznańskich Klasykach Nocą:D
Awatar użytkownika
kamil.koza88
Posty: 155
Rejestracja: 2016-01-09, 23:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Universal Edy

Post autor: kamil.koza88 »

Faktycznie bardzo fajny egzemplarz, taki nieoszlifowany diament ;) Skoro masz zdrową podłogę, progi i całą resztę, to nie zwlekaj, czyść ją i konserwuj. Za niedługo w swoim temacie umieszczę jak taki cały proces przebiega, a co najlepsze jeśli masz kompresor to całą imprezę zamykasz w jakichś 80-100 zł i co najważniejsze nie jest to przestarzały i gówniany Bitex. ;)

BTW. Trampek spod Konina, że akurat go nie wypatrzyłem, teściów mam w tych okolicach. Muszę z nimi poważnie porozmawiać, że taka okazja uciekła mi sprzed nosa :P
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Universal Edy

Post autor: eda90 »

Trabant odpalił po zalaniu paliwa świeżego i czyszczeniu świec (okazało się że to elektronic). Mam w planach go zakonserwowac przed zimą trochę ogarnąć i gdzieś schować przez zimę. Rdzy trochę jest ale nie ma tragedii. Najgorszy jest pas przedni trzeba wstawić bo był wyprostowany i niezbyt leży to teraz prawy blotnik jest też inny. Jutro dorzucę parę zdjęć.
Awatar użytkownika
kamil.koza88
Posty: 155
Rejestracja: 2016-01-09, 23:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Universal Edy

Post autor: kamil.koza88 »

Jak wygląda sprawa ze zdjęciami. Nie trzymaj nas tak długo w niepewności :>
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Universal Edy

Post autor: eda90 »

Nie było czasu bo darłem jakaś konserwacje dziwna co go uratowała :mrgreen: . Ogólnie wywalilem środek bo zatechly strasznie byl

Zastalem taki widok trochę się wystraszyłem
Obrazek

Na szczęście po opukaniu to głównie powierzchowna, opalarka i szpachtulka w ruch 😁 tak to wygląda pod konserwacja

Obrazek

Tutaj kolejny raz mnie miło zaskoczył

Obrazek

Górny próg też całkiem ok

Obrazek

We wzmocniu poprzecznym i jaskółce dużo jakiegoś smalcu to chyba tawot taki jak kiedyś w kolorze whisky z colą :lol: Na dniach potraktuje to piaskiem > cortanin > reaktywny > akryl
Muszę to zrobić przed zimą koniecznie i spód tak samo
Awatar użytkownika
kamil.koza88
Posty: 155
Rejestracja: 2016-01-09, 23:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Universal Edy

Post autor: kamil.koza88 »

No rewelka robota i Trab można powiedzieć, że w idealnym, albo chociażby bardzo dobrym stanie. Skrobanie można przyspieszyć jak masz na podorędziu jakiś palnik gazowy. Ja używałem palnika do zgrzewania papy. A do usuwania ognisk korozji, oczywiście po jej zgrubnym oczyszczeniu jakąś szlifierką polecam produkt marki "APP" R-STOP. Jest o klasę wyżej niż Cortanin. Pamiętaj, że Cortanin jak go zostawisz na dłużej ma właściwości higroskopijne.

Obrazek
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Universal Edy

Post autor: YuLaS »

Gratuluję zakupu. Buda nie jest z lat 70 ale mniejsza z tym. Zapraszam do działu wielkopolskiego, w ktorym zamieszczam inf o spotkaniach w wielkopolsce.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Universal Edy

Post autor: eda90 »

Ciężko mi to stwierdzić bo wbilem vin na tej czeskiej stronie i się zgadza. Resor z tylu też jest...
Juchas88
Posty: 28
Rejestracja: 2017-03-08, 22:27
Lokalizacja: Stęszew k. Poznania

Re: Universal Edy

Post autor: Juchas88 »

Ja tez próbuje ustalić rocznik i to nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza jeżeli poprzedni właściciel/ właściciele "ulepszali" Trampki. Powodzenia
yimits
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-19, 09:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Universal Edy

Post autor: yimits »

jest można powiedzieć, że w rewelacyjnym stanie, szczerze mówiąc myślałem, że jak wyciągniesz wszystko to będzie wyglądał znacznie gorzej. Tym bardziej należą Ci się ogromne gratulacje dobrego zakupu :)
Czekam z niecierpliwością na kolejne zabiegi
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Universal Edy

Post autor: Wojciech »

Powodzenia, i też zdecydowanie bardziej polecam R-Stop od Cortaninu
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Universal Edy

Post autor: eda90 »

Czas na maly update :mrgreen:

Na pierwszy ogień poszła podłogą od środka w ruch poszły szczotki, tarcze z włóknina (murzyny) w miejscach niedostępnych piach.

Obrazek

Tutaj oszlifowana podloga zabezpieczona APP
Całe szczęście obylo się bez spawania

Czas na duropiasty, newralgiczne miejsca dobrze zabezpieczone

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tylu jest trochę gorzej zdecydowałem się na wymianę reperaturek nadkoli.

Dookoła głównie powierzchowna rdza

Obrazek

Wydrapana i zabezpieczona wash primerem

Obrazek

Obrazek

Tutaj był o dość mocno skorodowane co ciekawe z drugiej strony było OK
Obrazek

No to CIACH

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Morda sama się cieszy :mrgreen: i na koniec 1 Fenig z81'na szczęśćie znaleziony pod duroplastem
Obrazek

W następnym odcinku wstawianie reperaturek i pasa przedniego (cały czas szukam łuku nad prawa lampa!)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamil.koza88
Posty: 155
Rejestracja: 2016-01-09, 23:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Universal Edy

Post autor: kamil.koza88 »

No widzę, że prace poszły jak z kopyta, masz bardzo fajną bazę. Dobra robota, tak trzymaj. Swoją drogą widzę, że konkurencja nie śpi, też muszę co nieco wrzucić :P
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Universal Edy

Post autor: eda90 »

Nie gadaj bo jesteś conajmniej dwa suwy przede mna z robota :lol:
Odpowiedz