Trabant 601 sedan, 1972r

Moderator: Mod Team

Wiotek
Posty: 1
Rejestracja: 2017-12-02, 21:43

Trabant 601 sedan, 1972r

Post autor: Wiotek »

Witam! :)

Na początek chciałbym się przywitać! Na forum zarejestrowałem się rok temu, ale dopiero piszę :) Tak więc Cześć i Czołem :D

Samochód od początku w rodzinie. W roku 1970r mój dziadek, nauczyciel dostał talon na trabanta. W 1972r odebrał nowiutki samochód. W 1988r został sprzedany mojemu wujkowi, który w nim wymienił silnik (w starym pękł blok) oraz zrobił w nim remont kapitalny. Co ciekawe silnik zaczyna numer od 63. Czyżby to był silnik z 1963r? Jeździł nim do 1991r. Potem trabant wylądował w stodole. Od roku 2012 zacząłem mieć "chrapkę" na niego, by go zabrać i wyremontować, lecz wujek planował go sam naprawić. Jednak w roku 2016, stwierdził, że już jest za stary i on nie da rady go zrobić. Od tego roku stał się on moją własnością. Niestety nie miałem za bardzo możliwością zabrać się za niego wtedy. W grudniu 2017r zacząłem sobie przygotowywać miejsce na przywiezienie go z pod Piły aż pod Wrocław. Wczoraj, 17.11.2018 udało się go w końcu zwieźć i postawić u mnie na warsztacie! :) Plan jest by go całego odnowić. Silnik bodajże był na chodzie, jeszcze go nie odpalałem (brak 6V aku).

Niestety ząb czasu nieźle go skrzywdził:
-progi do wymiany
-przednie nadkola z kielichami również
-pas przedni lekko uderzony
-podłoga w bagażniku do lekkich poprawek
-pas tylny powiercony od starych tablic
-nie domykają się obie pary drzwi
-źle spasowana maska (obciera o prawe nadkole)
Tylne nadkola w rdzy, ale jeszcze nie wiem jak jej dużo

Od spodu na podłodze znalazłem dwa duże ogniska rdzy. Z góry po wyciągnięciu wykładzin podłoga wygląda nieźle (widać, że była pędzlowana).

Trochę mnie ten stan przeraża, ale mam nadzieję, że da się go jeszcze doprowadzić do stanu jezdnego :) Doświadczenie w naprawie klasyków mam (mam Simsona S51, MZ TS 250/1 oraz Jawkę 50), lecz jest to mój pierwszy samochód do odrestaurowania. Tak więc stąd me obawy :)

Kilka zdjęć do oglądnięcia pod linkiem
https://photos.app.goo.gl/WPgZKw76a5JX8wTY9

Pozdrawiam:
Wiotek :)
Odpowiedz