Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: Damian88 »

Chyba tylko jedyne ale to te ledy z przodu, mam nadzieję że nie używasz ich podczas jazdy :) a tak poza tym to lux robota!
mczmok
Posty: 148
Rejestracja: 2015-12-18, 19:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: mczmok »

LED są super , używam ich jak najbardziej do jazdy dziennej.
Dziś zrobiłem geometrię kół , całkiem inna jazda
https://photos.app.goo.gl/gk9RWdZtBxHWqm9YA
Całe życie z 2 T
mczmok
Posty: 148
Rejestracja: 2015-12-18, 19:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: mczmok »

Dodam jeszcze że dorabiałem sprężyny na tył , super zakład w Chorzowie , działają jak oryginały 😀
Koszt poniżej 200 z przesyłką za komplet.
Oczywiście sedan, element y są nie do kupienia dziś.
Całe życie z 2 T
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: Wojciech »

mczmok pisze: 2020-12-04, 23:08 LED są super , używam ich jak najbardziej do jazdy dziennej.
Tak z ciekawości, co jest takiego super w tych ledach?
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: RemkoK »

Są ekonomiczne, nie zżerają dużo prądu. Sam zainstalowałem do swojego auta na codzień i aku tak nie cierpi - szczególnie że to diesel.
Tylko jak kupować to dobre ledy, nie chińczyka za kilkadziesiąt złotych. Ja mam firmy osram i nie są bynajmniej g...ne😸
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: Damian88 »

Czyli u Ciebie to sa firmówki i mają homologację do jazdy po drogach rozumiem? ok w takim przypadku, mam takie same w ciagniku jako lampy robocze ale kazdego kto by spróbował na nich na droge wyjechać to powinno się jajca upier... bo jadący z naprzeciwka nic nie widzi
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: Damian88 »

RemkoK pisze: 2020-12-05, 18:09 Są ekonomiczne, nie zżerają dużo prądu. Sam zainstalowałem do swojego auta na codzień i aku tak nie cierpi - szczególnie że to diesel.
Tylko jak kupować to dobre ledy, nie chińczyka za kilkadziesiąt złotych. Ja mam firmy osram i nie są bynajmniej g...ne😸
Ja mam same diesle ale nigdy mi do głowy nie przyszło żey zakładać ledy :D
Po to jest alternator zeby doładował i nic się nie dzieje. w mniejsze spalanie też jakoś nie wierzę. Ledy- ok ale jeśli są montowane fabrycznie w lampy to jeszcze jakoś wygląda ale te wszystkie dokupowane rzeźby do mnie nie przemawiają. No ale jak kto woli :)
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: dambra »

Każdy przerabia samochód według własnego gustu i uznania. Jeden założy ledy, inny zrobi glebę, jeszcze inny pomaluje swojego klasyka w kwiatki. Nie wszystkie przeróbki/dodatki mają potwierdzenie w bezpieczeństwie, ekonomii czy urodzie ale auto ma dać satysfakcję swojemu właścicielowi.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: Damian88 »

dambra pisze: 2020-12-05, 20:53 Każdy przerabia samochód według własnego gustu i uznania. Jeden założy ledy, inny zrobi glebę, jeszcze inny pomaluje swojego klasyka w kwiatki. Nie wszystkie przeróbki/dodatki mają potwierdzenie w bezpieczeństwie, ekonomii czy urodzie ale auto ma dać satysfakcję swojemu właścicielowi.
Jasne, ale jeśli to są lampy robocze to nie nadają sie do jazdy po drogach publicznych bo oslepiają innych kierowców. To jest cały problem. Zwykły LED bez jakiejkolwiek homologacji. Tu chodzi o bezpieczenstwo innych i zdrowy rozsądek
mczmok
Posty: 148
Rejestracja: 2015-12-18, 19:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: mczmok »

Skierowane w dół, snop światła nie oślepia nikogo. Ale widać dobrze samochód z daleka.
Ustawione w nocy, obszar oświetlania to kilka metrów przed maską. W dzień nie ślepia bardziej niż te montowane w serii.
Całe życie z 2 T
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: Damian88 »

Ok, oby sie nikt nie doczepił i nie było potrzeby demontażu. mieliśmy we firmie pozakladane takie lampy do cofania po ciemku w naczepach i wywrotkach, zapalały się razem ze wstecznymi, skierowane na boki i w dół. niestety ani jeden samochód nie przeszedł przeglądu mimo że nie wszystkie były u tego samego diagnosty, nawet nie na tej samej stacji kontroli. Dopiero po wymianie lamp na takie z homologacją które odpowiedni kierują snop światła, nie ważne czy ledowe czy tradycyjne został podbity przegląd.
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: RemkoK »

Założyłem ledy do diesela z tego względu, że przez dłuższy czas auto pokonywało krótkie odcinki- do pracy miałem kolo kilometra i po roku piernik strzelił aku, bo nie zdążyło go odpowiednio doładować na tym dystansie(rozrusznik wziął swoje, a światła pozamiatały😕).
Odnośnie bezpieczeństwa, obserwuję że na drogach - przynajmniej w mojej okolicy jest coraz więcej bądź to wygodnych, bądź hrabiów, bądź poprostu egoistów i ignorantów. Nie ważne że góra, zakręt czy prosta, ludzie jeżdżą notorycznie na drogowych światłach i nie przejmują się raczej tymi z przeciwka.
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Renowacja mojego 601 rozpoczęta :-)

Post autor: dambra »

U nas nie jeżdżą ludzie na drogowych ale gros kierowców ma źle ustawione światła, niektórzy mają tylko jedno światło, ogólnie rzecz ujmując nie dbają o oświetlenie.
Trabant 601S, 1988 rok
Odpowiedz