Trociok 353- projekt

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
macq
Posty: 100
Rejestracja: 2011-05-05, 21:02
Lokalizacja: Rzeszów

Trociok 353- projekt

Post autor: macq »

Witam po długiej nieobecności
Jak pewnie niektórzy pamiętają posiadam sobie 601 kombi 89'. Dostałem go mając naście lat. Niestety w tym wieku nie myśli się racjonalnie, toteż auto było rżnięte przeze mnie niemiłosiernie, pozatym każda naprawa/przeróbka opierała się o drut (głównie z racji braku pieniędzy, ale i chęci...). Po zarżnięciu siódmego silnika (strzeliło mu się z korby :lol: ) doszedłem do wniosku, że trocioka trzeba robić od nowa, coby wzbudzał podziw, a nie politowanie :P Parę fotek sprzed rozbiórki:

Obrazek

Obrazek


Zacząłem rozbierać auto nie mając jeszcze koncepcji jak będzie remont wyglądał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wraz z rosnącą ilością demontowanych elementów rósł zapał do pracy i w sumie optymizm, bo trociok okazał się blacharsko zdrowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akuku!
Obrazek

Dobra tam, koniec rozbierania, bo w alkoholizm wpadnę :mrgreen: Pora do piasku. Po paru dniach odebrałem budę. Jej stan bardzo pozytywnie mnie zaskoczył

Obrazek

Zdrowe mocowanie zderzaka? :roll:
Obrazek

Podłoga tyż :oops:
Obrazek

Nadproża jednak do wymiany, ale robota względnie łatwa
Obrazek

To martwi najbardziej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szpachla, kit i będzie git :lol:
Obrazek

Obrazek

Elementy blacharskie już do mnie idą, gorzej z tym mocowaniem wahacza, ale to jeszcze się zastanowie czy w ogóle to robić, czy nie założyć jakiejś belki

W międzyczasie ustaliła się koncepcja na całe auto. Z racji zbyt dużej ilości przeróbek w budzie, trociok nie będzie robiony na oryginała. Będzie to 353. Trwają już poszukiwania jednostki napędowej, tudzież całego zestawu- jakby ktoś słyszał o takowym na sprzedaż, to dajta znać :)

Robota oczywiście nie ogranicza się do budy. Są już tarczówki z vw na przodzie, powoli składa się zawieszenie. Niebawem zrobię foty i wrzucę tutaj większą ich ilość. Póki co musi Wam wystarczyć tylko tyle :mrgreen:
Moc z Andrychowa
lojciec14
Posty: 64
Rejestracja: 2011-05-05, 13:53
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lojciec14 »

Widzę nieźle ktoś z tym dzwonkiem podrucił :D niezła rzeźba, hehe :D Czekamy na dalsze fotki ;)
601 S, 1986
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

No to się aktualnie robią dwa porządne 353 :)
Awatar użytkownika
el wiktorro
Posty: 125
Rejestracja: 2011-05-05, 20:25
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: el wiktorro »

Jeszcze zobaczymy co z mojego 353 wyjdzie :)
Zielona plastikowa torpeda 353 w remoncie
Wartburg 353
Isoko Schmiedefeld HP500

wiktor@szydlo.info
510389649
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 188
Rejestracja: 2011-05-04, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Qba »

Czy to wzmocnienie między nadkolem a pasem tylnym jest seryjne? Może robili je tylko w kombiakach? U mnie nie ma czegoś takiego :P
Champagne Beige '88
Prezes

Post autor: Prezes »

Tylko w kombi.
Qbs

Post autor: Qbs »

macq pisze:poszukiwania jednostki napędowej, tudzież całego zestawu- jakby ktoś słyszał o takowym na sprzedaż, to dajta znać
przez chwile przed zlotem w Gdowie po awarii już drugiego silnika miałem załamanie i cały zestał byłem gotów ożenić, ale już mi przeszło :) Przygotuj sie na wydatki i nadszarpnięte nerwy.
Awatar użytkownika
Aren
Posty: 66
Rejestracja: 2011-06-05, 21:08
Lokalizacja: ŻARY

Post autor: Aren »

poziom remontów trabantow w polsce jest co raz lepszy, o to kolejny przykład dobrego podejscia do pracy


powodzenia :)
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Widzę że cortanin dał radę z twoją podłogą ;-) Mam całe wzmocnienie dookoła nadkola z dzwonkiem
Awatar użytkownika
macq
Posty: 100
Rejestracja: 2011-05-05, 21:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: macq »

Mały update
Nie, że nic nie robie, ale zdjęć mi się nie chce robić, pozatym nie mam aparatu, tylko telefon :) Nie wiem od czego zacząć, ale zacznę od rzeczy pozytywnych:

*Przyszła paczuszka z częścią el blacharskich
Obrazek

*Zawieszenie zaczyna się składać. Nowe jest prawie wszystko, nawet kalamidki. Lożysk nie wymieniałem, bo nie mają luzów i są oryginalne. Zamówiłem teraz rozwiertaki i będę rozwiercał tulejki, ale brakuje mi jeszcze tych górnych- jakby ktoś miał to chętnie przygarnę :mrgreen: Tak samo piasty z golfa I, albo kadetta, bo za cholere nie mogę dostać odpowiednich

Obrazek

Wahacze miały tuleje dobre, ale jak się bawić to się bawić :) Nie chciały wyjść po dobroci, to leciutko trzeba było pomóc

Obrazek

Czekam teraz na nowe tuleje, teraz wcisnąć nowe, wymalować wahacze i to będzie skończone

*Bude zapodkładowałem lekko, żeby przez wilgoć w powietrzu nie rdzewiała. Do tego zaczynam się brać za dopasowywanie paneli

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i se tak robie robie, patrze na słupek i mnie zatkało...
Obrazek

Nie wiem czy to widać na tej fotce, ale słupek z częścią dachu jest zagięty. Na pewno nie było tak wcześniej, bo bym drzwi nie zamknął. Wygląda na to, że zagieli mi budę podczas piaskowania. Niestety nikogo za rączkę nie złapałem i teraz rozkminiam co z tym zrobić :cry: Miałem oddawać budę do blacharza żeby wspawał nowe panele, ale stwierdzam, że nikomu teraz ufać nie wolno i lepiej zainwestować w migomat i to zrobić samodzielnie....

C.D.N

maxxx601, Poszło PW do Ciebie
Moc z Andrychowa
Prezes

Post autor: Prezes »

Podczas piaskowania (jeśli blacha jest w kiepskim stanie lub jest za cienka lub jest za duże ciśnienie piasku) metal potrafi wyginać się jak chips podczas prażenia więc ktoś był prawdopodobnie nieostrożny...
Awatar użytkownika
macq
Posty: 100
Rejestracja: 2011-05-05, 21:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: macq »

słupek jest względnie zdrowy, ale jak przyjechałem odebrać budę, to leżała ona właśnie na tym słupku, na ziemi
Moc z Andrychowa
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Widać parchy przy górze słupka, może być z tym sporo roboty - kumplowi w 600 takie dziurki czymś lutowali. Włóż palce od środka pod dach na wysokości drzwi i sprawdź czy mocno schrupane - nie życzę.

Co do piaskowania. Jak gadałem u nas w PESIE (robią pojazdy szynowe na całą Polskę) to przy ich technologii-pracują z blachą min. 4-5mm nie podjęliby się piaskowania felg, bo mogłoby je zwichrować.

Odpisałem na PW. Pozdro
Awatar użytkownika
macq
Posty: 100
Rejestracja: 2011-05-05, 21:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: macq »

Takie dziurki się ołowiem lutuje, ale podobno trudna sztuka ;)
Moc z Andrychowa
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 188
Rejestracja: 2011-05-04, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Qba »

Mi też pogięli słupek przy piaskowaniu, w identyczny sposób. :|
Champagne Beige '88
Odpowiedz